روز مجردها

هر ساله در 11 نوامبر، میلیون‌ها نفر در چین و سایر نقاط جهان روز مجردها را جشن می‌گیرند. چیزی که به عنوان یک جشن ضد روز ولنتاین و توسط مجردهای جوان چینی ابداع شد، شروع و تبدیل به بزرگ‌ترین روز خرید در جهان شد.

در حالی که روز مجردها معمولاً 24 ساعته است، در سال 2020، غول تجارت الکترونیک چینی علی بابا از اول نوامبر تا 11 نوامبر به خریداران تخفیف داد. علی بابا در این مدت، 71.4 میلیارد دلار (52.6 میلیارد پوند) فروش داشت.

روز مجردها چیست؟

این روز یک تعطیلات غیر رسمی است ‌که عمدتاً در چین جشن گرفته می‌شود. روز آدم‌های مجرد یا سینگل در سال 1993 به عنوان پادزهری برای روز ولنتاین ایجاد شد. این رویداد به مجردهای جوان چینی فرصت می‌دهد که در سراسر کشور جشن بگیرند و یکدیگر را ملاقات کنند.

خرده فروشان بزرگ به سرعت متوجه این واقعیت شدند که می‌توانند با ارائه تخفیف در فروشگاه‌ها و به صورت آنلاین، مشتریان جوان را هدف قرار دهند.

روز مجردها همیشه در 11 نوامبر اتفاق می‌افتد، تاریخی که به دلیل توالی عدد یک انتخاب شده است که نشان دهنده افراد مجرد است.

این روز چگونه شروع شد؟

گمان می‌رود که این روز در دانشگاه نانجینگ در سال 1993 آغاز شد. روز مجردها در ابتدا فقط توسط دانشجویان پسر جشن گرفته می‌شد.

اما خیلی زود در میان جوانان و مجردان چینی محبوب شد. آنها این روز را فرصتی برای ملاقات با مجردهای دیگر دیدند و شروع به سازماندهی برنامه‌ها و ملاقات‌هایی برای بزرگداشت این رویداد کردند.

در سال 2009، زمانی که غول تجارت الکترونیک علی بابا، شروع به ارائه تخفیف‌های ویژه در روز مجردها کرد. و همین باعث شد که این روز تبدیل به یک رویداد خرید جهانی که امروز است بشود.

این روز چقدر پول ایجاد می‌کند؟

سال گذشته، علی بابای جک ما بیش از 71 میلیارد دلار (52 میلیارد پوند) فروش داشت. همین باعث شد روز مجردها به بزرگ‌ترین رویداد خرید در جهان تبدیل شود.

 

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *