وقتی فشار خون کنترل نشود، می‌تواند منجر به عوارضی مانند بیماری قلبی و سکته مغزی شود. یکی از اولین خطوط دفاعی شما در برابر فشار خون بالا رژیم غذایی شما است. یک رژیم غذایی مناسب فشار خون ممکن است به شما کمک کند تا بدون عوارض جانبی ناشی از داروها فشار خون شما در حد سالم بماند. علاوه بر غذاهای خاصی که ممکن است به کاهش فشار خون شما کمک کنند، برخی از انواع نوشیدنی‌ها نیز می‌توانند مفید باشند. در این نوشتار به درمان فوری فشار خون با یک نوشیدنی بسیار ساده اما در عیت حال موثر خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

درمان فشار خون با یک نوشیدنی موثر

طی یک مطالعه، محققان انگلیسی به این نتیجه رسیدند  که مصرف آب آلبالو تاثیری مشابه داروهای کاهش فشار خون دارد و یک درمان موثر فشار خون محسوب می شود.

محققان دانشگاه نورثامبریا متوجه شدند افرادی که ۶۰ میلی لیتر کنستانتره آلبالوی رقیق شده با آب می نوشند، فشار خون آنها در عرض سه ساعت هفت درصد کاهش می یابد که برای کاهش ۳۸ درصدی خطر سکته مغزی و یا ۲۳ درصدی بیماری قلبی کافی است.در این مطالعه مشخص شد که داروی کاهش فشار خون نیز تاثیر مشابه و همسان دارد.

افراد زیادی در سراسر جهان به فشار خون بالا مبتلا هستند که در صورت درمان نشدن، با افزایش خطر حمله قلبی، نارسایی قلبی، بیماری کلیه، سکته مغزی و زوال عقل مواجه می شوند.

چرا فشار خون بالا را قاتل خاموش می نامند؟

محققان در این مطالعه که در مجله آمریکایی Clinical Nutrition منتشر شد، ۱۵ نفر را که علائم اولیه فشار خون بالا داشتند، مورد بررسی قرار دادند.

محققان این افراد را به دو دسته تقسیم کردند و به یک گروه ۶۰ میلی لیتر کنستانتره آلبالو رقیق شده با ۱۰۰ میلی لیتر آب و به گروه دوم شربت با طعم میوه دادند.

براساس نتیجه این مطالعه، افرادی که کنستانتره آلبالو را به عنوان درمان فوری فشار خون مصرف کرده بودند، فشار خون ماکزیمم آنها نسبت به افرادی که شربت با طعم آب میوه نوشیده بودند، هفت درصد بیشتر کاهش یافت.

محققان علت تاثیر آب آلبالو بر پرفشاری خون را ناشی از غنای این میوه از اسیدهای فنولیک– یک نوع آنتی اکسیدان می دانند که به طور طبیعی تولید می شود.

محققان با پیگیری وضعیت افراد مورد بررسی متوجه شدند که بیشترین تاثیر در فشار خون زمانی اتفاق می افتاد که سطح دو اسید فنولیک، اسید وانیلیک و پروتو کاتکویک اسید در خون بیماران به اوج می رسد.

محققان خاطرنشان کردند که اکثر بیماری های قلبی و عروقی توسط عوامل خطرسازی اتفاق می افتد که می توان آنها را کنترل، درمان و یا اصلاح کرد.

این عوامل خطرساز شامل فشار خون بالا، کلسترول، چاقی، استعمال تنباکو، نبود فعالیت بدنی و دیابت می شود. بد نیست مواد غذایی کاهش دهنده کلسترول را در برنامه غذایی‌تان بگنجانید.

* این مقاله فقط با هدف اطلاع‌رسانی ارائه شده‌است و جایگزین مشاوره یا کمک حرفه‌ای نیست.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *