بر اساس گزارشی که توسط Personal Power Information منتشر شده‌است، سیگنال‌های خاموشی که ممکن است به تصویر بکشید، ممکن است کسب و کار و روابط‌تان را مورد آسیب قرار بدهد آن هم بدون اینکه خودتان بدانید. زبان بدن منفی می‌تواند سبب شود که مخاطبین‌تان آزرده خاطر، بی‌انگیزه یا حتی ناراحت شوند.

حفظ یک زبان بدن مناسب به تلاش جدی نیاز دارد. در بیشتر موارد، شما حتی نمی‌دانید که در حال استفاده از زبان بدن منفی هستید و ممکن است با این کار به کسب و کار خود آسیب برسانید.

در این نوشتار با ۱۴ زبان بدن منفی که به کسب و کارتان آسیب می‌زنند، آشنا خواهیم شد. با خبرنامه همراه باشید!

مطلب مرتبط: ۱۱ راز زبان بدن که به موفقیت بیشتر شما کمک می کند

1- نگاه کردن به گوشه و کنار اتاق

قطعا همه ما با شخصی که به گوشه و کنار اتاق نگاه می‌کرده صحبت کرده‌ایم. به نظر می‌رسد که آنها در حال جستجوی فضا هستند تا ببینند با چه شخص دیگری قرار است صحبت کنند. شما چنین آدمی نباشید! با هرکسی که صحبت می‌کنید با احترام رفتار کنید.

2- زبان بدن منفی؛ عدم ارتباط چشمی

مردم با سبک‌های متنوع ارتباطی سازگار می‌شوند، اما به طور آگاهانه بکوشید که تماس چشمی برقرار کنید و گاهی لبخند بزنید. شواهد حاصل از مطالعات روانشناسی نشان می‌دهد که ارتباط چشمی کافی ​​باعث ایجاد اعتماد به نفس، علاقه و آرامش مردم می‌شود.

3- خیره شدن به تلفن همراه

اگر در هر گردهمایی عمومی حضور دارید، تلفن را کنار بگذارید. استفاده از تلفن در جمع یک زبان بدن منفی محسوب می‌شود. هرچند که اکنون اعتیاد به تلفن همه‌گیر شده‌است، اما همچنان رفتاری بی ادبانه است. سعی کنید در جمع با دیگران تعامل داشته باشید و از چک کردن تلفن‌تان پرهیز کنید. مطمئناً، اگر وضعیت اضطراری رخ دهد، نگاه کردن به تلفن‌تان اشکالی ندارد، اما کار درست ایجاد ارتباطات عالی بدون وجود عوامل حواس پرتی است.

مطلب مرتبط:  این ۱۰ زبان بدن رازهایی را از شخصیت شما فاش می کنند

4- گوش ندادن

توانایی گوش دادن فعالانه به مخاطب‌تان و نه فقط شنیدن صدای او، احترام قائل شدن برای او است. گوش دادن فعالانه در هر زمینه‌ای، خواه روابط اجتماعی و خواه در تعاملات کسب و کاری می‌تواند تاثیر بسیار مثبتی داشته باشد. عدم توجه به مخاطب و آنچه می‌گوید، یک زبان بدن منفی است.

5- تند صحبت کردن

خیلی سریع صحبت کردن یا سریع پلک زدن نشانه عصبی بودن و بی اعتمادی است. مکث بین جملات را تمرین کنید، اجازه دهید آدم‌ها جملات‌شان را به پایان برسانند و هنگام صحبت با مردم، چشم‌های‌شان را نگاه کنید. اگر نمی‌توانید به چشم‌های آنها نگاه کنید، سعی کنید به پیشانی‌شان نگاه کنید. به این ترتیب به نظر می‌رسد تماس چشمی دارید در حالی که اینطور نیست!

مطلب مرتبط: ۱۰نکته از زبان بدن برای افزایش کاریزما

6- زبان بدن منفی؛ تجاوز به حریم شخصی

تجاوز به حریم شخصی تأثیر مخربی بر روابط کسب و کاری و هر نوع رابطه دیگری دارد. یک قانون ساده این است که بیش از نیم متر به آدم‌ها نزدیک نشوید و هرگز فضای شخصی یک همکار را به عنوان فضای شخصی خود در نظر نگیرید.

7- عدم نشان دادن واکنش

هنگامی که با شخصی صحبت می‌کنید، اطمینان حاصل کنید که او می‌داند شما در حال گوش دادن هستید. این نیاز به مقدار مشخصی تماس چشمی، تایید کردن با سر، یا لبخند زدن دارد. حتی اگر با کسی موافق نیستید، مهم است که سیگنال‌هایی بدهید که به آنها بفهماند حرف‌های‌شان را گوش می‌دهید. این رفتار نشانه اساسی احترام است و انجام ندادنش به معنای داشتن یک زبان بدن منفی است.

مطلب مرتبط: ۱۰ زبان بدن برای کسانی که اعتماد به نفس پایین دارند

8- استفاده از کلمه “اما”

استفاده از کلمه “اما” می‌تواند مشکلاتی ایجاد کند. در بعضی موارد، ممکن است به نظر برسد که شما بهانه می‌آورید یا مسئله شخص مقابل برای‌تان مهم نیست. به عنوان مثال، می‌توانید بگویید، “متاسفم که محصول شما به موقع تولید نشده‌است، اما می‌دانید که اوضاع این روزها همین است.” این جمله واقعاً نشان نمی‌دهد که متاسف هستید.

9- زبان بدن بسته

نداشتن رفتار دوستانه برای روابط کسب و کاری بسیار مضر است و قطعا در دسته زبان بدن منفی قرار می‌گیرد. اگر در پاسخ به مردم رفتاری منفی داشته باشید، درگیر مکالمه با دیگران نشوید یا زبان بدن شما بسته باشد، پیشرفتی در کار و روابط‌اتان نخواهید داشت.

مطلب مرتبط: ۶ عبارتی که آدم های با اعتماد به نفس هرگز به زبان نمی آورند

10- دست به سینه بودن

دست به سینه بودن در حین گفتگو ابدا کار کاملاً اشتباه است. این موضع نسبتاً دفاعی است و دیگران برداشت خوبی از شما نخواهند داشت. بهترین راه برای جلوگیری از دست به سینه شدن این است که به خودتان یاد دهید که دست‌ها را پشت سرتان نگه دارید.

11-  زبان بدن منفی؛ ابروهای گره خورده و چهره در هم فشرده

ممکن است متوجه نشوید که ابروهای گره خورده و صورت در هم فشرده ممکن است باعث ایجاد ترس یا خصومت در مخاطبین شما شود. این حالت می‌تواند آنها را از صحبت صریح با شما منصرف کند و باعث شود که آنها حالت دفاعی به خود بگیرند.

12- شل ایستادن و قوز کردن

وقتی حالت شل و قوز کرده دارید، کمبود انرژی و اعتماد به نفس را در خودتان نشان می‌دهید. برای هر نوع تعاملی به خصوص تعاملات کسب و کاری مهم است که میزان خاصی از اشتیاق را نشان دهید و به مردم بگویید که به خودتان اعتماد دارید. اگر قوز کرده باشید، زبان بدن منفی دارید و سیگنال اشتباهی ارسال می‌کنید. تحقیقات نشان می‌دهد وقتی حالت استقامتی قوی دارید، احساس انرژی بیشتری می‌کنید و این هم برای خودتان و هم برای افرادی که با آنها صحبت می‌کنید خوب است.

مطلب مرتبط: زبان بدن صورت؛ ۷ حالت صورت و معنایی که انتقال می دهند

13- لبخند نزدن

آیا می دانید ثابت شده‌است که لبخند زدن احساس شادی بیشتری در ما ایجاد می‌کند؟ مردم تمایل دارند خلاف این را باور کنند. بنابراین، اگر آن لبخند زیبای خود را روی صورت‌تان حفظ کنید، اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت و بدون شک همه چیز خوشایندتر خواهد بود.

14- خیلی محکم یا خیلی شل دست دادن

دست دادن اغلب اولین برخوردتان با دیگران است. شل دست دادن نشان می‌دهد که شما حرفه ای نیستید و ممکن است در این صنعت تازه کار باشید. با این حال، بیش از حد محکم دست دادن هم می‌تواند به فرد هشدار دهد که شما پرخاشگر هستید. حفظ تعادل در این مورد، از به کار بردن یک زبان بدن منفی پیشگیری می‌کند.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 2.5 / 5. تعداد آرا: 2

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *