زبان بدن می‌تواند موارد بسیار زیادی را در مورد ما نشان دهد. طبق تحقیقات دانشگاه کالیفرنیا – لس‌آنجلس، ارتباط کلامی فقط 7 درصد از ارتباطات را تشکیل می‌دهد. و ارتباطات غیرکلامی (یعنی زبان بدن) 93 درصد دیگر را تشکیل می‌دهد!

در این نوشتار ۱۰ زبان بدن را می‌بینیم که رازهایی را از شخصیت شما فاش می کنند.

مطلب مرتبط: ۱۰ نکته از زبان بدن برای افزایش کاریزما

۱ دست به سینه بودن

نه، دست به سینه بودن (لزوما) به معنای کج خلقی، بی‌ادبی یا دوری کردن نیست. این زبان بدن ممکن است فقط به این معنی باشد که فرد عمیقا به یک مشکل فکر می‌کند یا سعی دارد خود را تسلی دهد.

۲. تماس چشمی

تماس چشمی ثابت می‌تواند علامت اعتماد، گشودگی و پذیرا بودن باشد. با این وجود تماس چشمی بیش از حد باعث احساس ناراحتی در فرد مقابل‌تان می‌شود.

به گفته جانین درایور، نویسنده کتاب پرفروش “تو نمی‌توانی به من دروغ بگویی”، حدود 60 درصد تماس چشمی در هنگام مکالمه رو در رو مناسب است.

مطلب مرتبط: زبان بدن صورت؛ ۷ حالت صورت و معنایی که انتقال می دهند

۳. فاصله داشتن پاها از هم هنگام نشستن

این حالت هم نشانه اعتماد به نفس و هم تسلط است. چنین حالت‌هایی از بدن باعث تحریک واکنش بیوشیمیایی در بدن، افزایش تستوسترون و کاهش هورمون استرس (کورتیزول) می‌شود.

۴. پا روی پا نداختن، به حالت مچ پا روی زانو

این زبان بن نیز اعتماد به نفس و تسلط را نشان می‌دهد.

مطلب مرتبط: ۱۰ زبان بدن برای کسانی که اعتماد به نفس پایین دارند

۵. لبخند زیاد

یک سری شواهد وجود دارد که نشان می‌دهد لبخند زدن اغلب برای ایجاد احساس حسن نیت و جلب اعتماد دیگران مفید است. طبق مطالعه‌ای در دانشگاه کانزاس، خنده واکنش استرس بدن را نیز سرکوب می‌کند و ضربان قلب را در موقعیت‌های ترس‌آور کاهش می‌دهد.

۶. لبهای ناپدید شده

به گفته درایور، “دهان پنجره روح است.” او می‌گوید: « وقتی آنچه را می‌بینیم یا می‌شنویم دوست نداریم، لب‌های‌مان ناپدید می‌شوند. “

افرادی که لب‌های‌شان را در دهان خود فرو می‌برند یا دهان خود را با دست می‌پوشانند ممکن است از چیزی ترس داشته باشند.

مطلب مرتبط: ۸ زبان نامناسب بدن که همین امروز باید کنار بگذارید

۷. دست به کمر ایستادن

اگرچه برخی از افراد ممکن است این موضع را پرخاشگرانه ببینند، اما افراد به طور ناخودآگاه برای نشان دادن احساس اعتماد به نفس این حالت را به خود می‌گیرند.

با این حال، مسئله این است که اکثریت قریب به اتفاق مردم برداشت اول را از این حالت دارند.

۸. انگشتان قفل‌شده در هم

قفل کردن انگشتان به هم می‌تواند نشانه ناراحتی یا استرس باشد. این زبان بدن هم نشانه دیگری از تلاش برای تسکین خود است. در واقع وقتی چیزی ما را آزار می‌دهد، ما تمایل داریم انگشتان خود را در همه گره بزنیم.

مطلب مرتبط: ۸ شیوه که به طور طبیعی هورمون استرس (کورتیزول) را کاهش بدهیم

۹. تقلید از حرکات مخاطب

تقلید کردن حرکات و الگوهای صوتی مخاطب، این حس را به او انتقال می‌دهد که شما آدم قابل‌اعتمادی هستید. مزیت دیگر: اگر حرکات مخاطب‌تان را  تقلید کنید، او تمایل بیشتری برای کمک به شما خواهد داشت.

۱۰. زود دست دادن

دست دادن اغلب در موقعیت‌های رسمی یا هنگام ملاقات با کسی که برای اولین بار او را می‌بینید، استفاده می‌شود. با این حال، خیلی زود دست دادن در صورت جدید بودن رابطه، یا مطمئن نبودن طرف مقابل از شما، همه چیز را خراب می‌کند.

لطفی به خود کنید و منتظر باشید تا طرف مقابل دستش را دراز کند!

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *