ریاست صحت عامه هرات اعلام کرده است که به دلیل کاهش ۵۰ درصدی نیازمندی مبتلایان ویروس کرونا به شفاخانه ها، شفاخانه سیصد بستر غوریانی اختصاصی ویروس کرونا در این ولایت مسدود شده است.

ریاست صحت عامه هرات گفته است که شفاخانه سیصد بستر کوئید ۱۹ غوریانی به نسبت کاهش پنجاه فیصدی بیماران نیازمند به عرضه خدمات شفاخانه ای جهت صرفه جویی منابع دولت براساس فیصله جلسه ولایتی مبارزه با ویروس کرونا و کمیته حالات اضطرار ریاست صحت عامه  هرات روز گذشته جمعه (۲۴ اسد) مسدود شده است.

ریاست صحت عامه هرات از باشندگان ولایت هرات که مبتلا به ویروس کرونا اند خواسته است در صورت نیاز به شفاخانه های «شهید رازی» و «مفلح» اختصاصی ویروس کرونا مراجعه کنند.

ریاست صحت عامه هرات در حالی از کاهش مبتلایان ویروس کرونا نیازمند به شفاخانه ها خبر می دهد که ولایت هرات کانون شیوع کرونا در سطح افغانستان بود و برای نخستین بار واقعه مثبت ویروس کرونا در این ولایت ثبت شد.

ثبت ۳۵ مورد تازه در ۲۴ ساعت در هرات

از سوی هم محمد رفیق شیرزی سخنگوی ریاست صحت عامه هرات گفته است که در ۲۴ ساعت گذشته از ۷۴ نمونه مشکوک ویروس کرونا مربوط به این ولایت ۳۵ مورد آن مثبت تشخیص شده است.

شیرزی افزوده افرادی که در ۲۴ ساعت به ویروس کرونا مبتلا شده اند شامل ۱۷ مرد و ۱۸زن هستند.

به گفته او در ۲۴ ساعت گذشته دو فرد مبتلا به ویروس کرونا در این ولایت جانباخته اند.

شیرزی خاطرنشان کرده که  در ولایت هرات هم اکنون ۶۹ فرد مبتلا به ویروس کرونا بستری اند که وضعیت ۱۹ تن آنان نیز وخیم است.

با ثبت این موارد تازه براساس شمار مجموعی مبتلایان ویروس کرونا در هرات به ۵ هزار ۹۴۸ تن رسیده که از این میان ۲۱۷ تن آنان جانباخته و ۴ هزار ۳۶۸ تن دیگر آنان بهبود یافته اند.

تاکنون در ولایت هرات ۷۵ مرگ مشکوک به ویروس کرونا نیز به ثبت رسیده است.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *