وزارت صحت عامه افغانستان اعلام کرده است که احمد جواد عثمانی سرپرست این وزارت در دیدار با داکتر فلیپ نماینده داکتران بدون مرز در افغانستان، خواهان ادامه همکاری‌های این سازمان در شفاخانه صدبستر دشت برچی شده است.

وزارت صحت عامه خبر داده است که این دیدار امروز یک شنبه (۱سرطان) صورت گرفته و سرپرست وزارت صحت در این دیدار، از کارکردها و تلاش‌های سازمان داکتران بدون مرز در افغانستان قدردانی کرده آنان را از همکاران مهم سکتور صحت افغانستان خوانده است.

وزارت صحت افزوده که داکتر فلیپ هدف از توقف کار شان را در شفاخانه صد بستر دشت برچی مصئونیت جان کارمندان این نهاد خوانده و تأکید کرده که سازمان داکتران بدون مرز مصمم است تا شفاخانه صد بستر برچی را در جهت اکمال دوا و تجهیزات حمایت کند.

در خواست ادامه فعالیت داکتران بدون از سوی خانواده های قربانیان شفاخانه صد بستر دشت برچی

روز گذشته نیز شماری از خانواده‌های قربانیان حمله بر این شفاخانه در گردهمایی خواهان از سرگیری فعالیت های داکتران بدون مرز در این شفاخانه شدند.

آنان تأکید کردند که باشندگان دشت برچی به‌ دلیل دسترسی محدود به خدمات صحی، نیازمند عرضه‌ی خدمات توسط سازمان داکتران بدون مرز می‌باشند.

داکتران بدون مرز با شش سال فعالیت پس از حمله مهاجمان انتحاری بر شفاخانه صد بستر دشت برچی فعالیت هایش در این شفاخانه پس از حمله مهاجمان انتحاری به تاریخ ۲۳ ثور بالای این شفاخانه به تاریخ ۲۶ جوزا اعلام کرده اند که فعالیت اش را در شفاخانه ۱۰۰ بستر دشت برچی خاتمه داده و از بخش نسایی ولادی این شفاخانه خارج شده اند.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.