میلیاردرها در وضعیت مشابه با سایر مردم جهان قرار ندارند. در حالی که افراد زیادی در سراسر جهان با مشکل همه‌گیری کرونا دست و پنجه نرم می‌کنند و عده زیادی دچار فقر و بی‌پولی شده‌اند، میلیاردرها در شرایط عالی و بدون هر گونه ناآرامی و مشکلی به زندگی‌شان ادامه می‌دهند.

در واقع علی‌رغم همه‌گیر شدن کرونا ویروس و تاثیری که بر اقتصاد داشته‌است، ثروت 25 ثروتمندترین فرد در جهان طی دو ماه گذشته، حدود 255 میلیارد دالر افزایش یافته است. این برآورد توسط وبسایت فوربز منتشر شده‌است.

مطابق با این گزارش، موفق‌ترین دوره برای مارک زاکربرگ بود. او در فهرست ثروتمندترین افراد جهان از فوربز، با ثروت 86.5 میلیارد دالر از رتبه هفتم به رتبه چهارم صعود کرد. در طول فقط دو ماه، ثروت او 31 میلیارد دالر افزایش یافت – رشدی که عمدتا به دلیل افزایش قیمت سهم شرکت فیس بوک رخ داده است.

در این میان، ثروتمندترین مرد جهان هنوز هم رئیس آمازون، جف بزوس است که ثروتش 146.9 میلیارد دالر تخمین زده می‌شود. وی در طول دوران همه‌گیری کرونا، 29.9 میلیارد دالر نیز به دلیل افزایش ارزش سهام به دست آورده‌است.

کارشناسان، ثروت یکی از بنیانگذاران مایکروسافت، بیل گیتس را 106.5 میلیارد دالر تخمین می‌زنند. در دو ماه پاندمی کرونا ویروس ثروت او به میزان 11.9 میلیارد دالر افزایش یافت.

مقام سوم این فهرست توسط مدیر کل گروه شرکت های LVMH (لوئی ویتون مونه هنسی) برنارد آرنو قرار گرفته است که دارایی‌اش با 12.8 میلیارد دالر افزایش به 94.1 میلیارد دالر رسیده‌است.

در میان سودکنندگان دوره پاندمی، اریک یوآن مدیر ارشد اجرایی زوم و استیو بالمر، مدیر ارشد اجرایی سابق مایکروسافت که صاحب اسکایپ و تیمز است، نیز قرار می‌گیرند. هم یوآن و هم بالمر سود خوبی در این دوران به دست آورده‌اند.

بر اساس این گزارش، همه 25 میلیاردرهایی که در این فهرست قرار دارند در این دوران سود به دست آورده‌اند. ارزش کل دارایی‌های آنها تقریبا به 1.5 تریلیون دالر رسیده است.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

توسط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *