طی چند هفته گذشته محققان با جدیت مشغول مطالعه درمان جدیدی برای کووید-۱۹ بوده‌اند. البته ممکن است این درمان آن چیزی که انتظار دارید نباشد.

داروی مورد نظر فاموتیدین نام دارد و ماده مؤثر در پپسید است، نوعی داروی بدون نسخه که معمولاً برای کاهش سوزش سر دل استفاده می‌شود.

از 13 مارچ، محققان نورث‌ول هلث، شبکه‌ای از شفاخانه‌ّها در نیویورک، بیمارانی را که در اثر کووید-۱۹ بستری شده‌اند، در فهرست مطالعه خود روی فاموتیدین، ​​که به صورت وریدی و با دوز 9 برابر بیشتر از حد معمول ارائه می‌شود، ثبت کرده‌اند. این دارو به همراه هیدروکسی‌کلروکین ضد مالاریا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

محققان می‌گویند “ظرف چند هفته” اطلاعاتی در مورد ایمنی این دارو در دسترس خواهد بود، اما از زمان ارائه اطلاعات مرتبط با تاثیر دارو چیزی نگفته‌اند.

دکتر کوین تریسی، مدیرعامل و رئیس مؤسسه تحقیقات پزشکی فاینشتاین می‌گوید: برای جلوگیری از توجه رسانه‌ها و همچنین کاهش احتمالی موجودی این دارو که منجر به محدود شدن دسترسی نورث‌ول به آن می‌شود، این مطالعه به صورت پنهانی انجام شده‌است.

بیش از 180 بیمار تاکنون در مطالعه نورث‌ول ثبت شده‌اند. به آنها یا ترکیبی از دو داروی هیدروکسی‌کلروکین و فاموتیدین یا هیدروکسی کلروکین به تنهایی داده شده‌است.

تریسی می‌گوید: ایده امتحان کردن فاموتیدین از طرف یک دوست و همکار، داکتر مایکل کالاهان، که اخیراً به چین سفر کرده بود و در یک مطالعه که هنوز منتشرنشده با پزشکان چینی کار می‌کرد، گرفته شده‌است. مطالعه مذکور نشان داده که این دارو می‌تواند برای بیماران مبتلا به کووید-۱۹ مفید است.

بنا به گفته تریسی، شایستگی کار روی فاموتیدین از سوی تحقیقات دیگری پشتیبانی می‌شود که از آرایش ژنتیکی ویروس برای مشخص کردن داروهای نویدبخش استفاده می‌کند.

امید بر این است که فاموتیدین به عنوان تله‌ای برای ویروس عمل کند، به طوری که وقتی ویروس در معرض فاموتیدین است، دیگر قادر به تولید مثل خود و گسترش در بدن نیست.

اخبار و سبک زندگی را در اینجا مطالعه کنید.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

توسط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *