دفتر شورای امنیت ملی می‌گوید که تا تاریخ 12 حمل سال جاری، به تعداد 100 تن از زندانیان طالب بعد از گرفتن تضمین از گروه طالبان و زندانیان از عدم برگشت دوباره به میدان‌های جنگ، رها خواهند شد.

بر اساس اعلامیه دفتر شورای امنیت، روز گذشته(چهارشنبه،6حمل) گروه نخست تماس صلح دولت از طریق ویدیو کنفرانس با طالبان در مورد نخستین اقدامات تخنیکی رهایی زندانیان بحث کرد.

در ادامه این اعلامیه آمده است، بعد از سایر بحث‌ها، “مطابق با فرمان محمد اشرف غنی، و با در نظرداشت سن زندانیان، وضعیت صحی و آسیب‌پذیری آن‌ها در برابر ویروس کرونا، الی تاریخ 31 مارچ، به تعداد 100 تن از زندانیان به خاطر هم‌دردی بشری و بعد از گرفتن تضمین از گروه طالبان و زندانیان از برگشت نکردن دوباره‌شان به میدان‌های جنگ، رها خواهند شد.”

taliban1

دفتر شورای امنیت افزوده که قرار است برای بحث‌های بیشتر در روزهای آینده یک تیم طالبان با حکومت افغانستان دیدار “روبرو” داشته باشد.

گفتنی است که در این جلسه ویدیویی، همچنان زلمی خلیل‌زاد، نماینده ویژه آمریکا برای صلح افغانستان، “مطلق القطانی”، نماینده کشور قطر در امور حل منازعات و مبارزه با تروریزم و “خوان پیدرو”، ریس هیت صلیب سرخ حضور داشتند.

در عین حال زلمی خلیل‌زاد، نماینده ویژه آمریکا برای صلح افغانستان و سهیل شاهین، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر نیز گفته اند که روند آزادسازی زندانیان طالبان به تاریخ 31 مارچ(12حمل) آغاز می شود.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *