نماینده ویژه امریکا برای صلح افغانستان می‌گوید، با “اس جیشنکر” وزیر امورخارجه هند در مورد وضعیت سیاسی و امنیتی افغانستان گفتگو کرده است.

زلمی خلیلزاد شب گذشته(شنبه، 30حمل) ‏در توییتر اش نگاشته است: “دیروز با وزیر خارجه هند اس جیشنکر در مورد مسایل اخیر در پروسه صلح افغانستان صحبت نمودم. ما در مورد فوریت حل بحران سیاسی داخلی و اهمیت این که رهبران افغانستان یک حکومت همه شمول را تشکیل دهند، صحبت کردیم.”

khalilzad

او افزوده که همچنان در این دیدار در مورد لزوم دولت افغانستان و طالبان برای تسریع در آزادی زندانیان، حمایت از کاهش سریع خشونت، آغاز مذاکرات بین الافغانی و تاثیر درازمدت ویروس کرونا گفتگو کرده اند.

خلیلزاد تاکید کرده که در این دیدار او به وزیرخارجه هند گفته است که امریکا از مشارکت هند در تلاش های منطقه ای و بین المللی برای صلح پایدار در ‎افغانستان استقبال می کند و متعهد به مشارکت پایدار با هند است.

این اظهارات زلمی خلیلزاد در حالی مطرح شده که با وجود تلاش های ناکام خلیلزاد برای حل اختلافات ارگ و سپیدار، اکنون گفتگوها با میانجی گری برای به نتیجه رسیدن روی حکومت همه شمول میان ارگ و سپیدار جریان دارد

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *