وزارت معارف کشور اعلام کرده است که طرح بدیل ارایه خدمات آموزشی در حالت اضطرار به ریاست جمهوری فرستاده شده است.

وزارت معارف امروز چهارشنبه(6حمل) در یک اعلامیه‌ گفته است، این طرح که به هدف ارایه خدمات آموزشی در دوره تعطیلات برای دانش آموزان، جلوگیری از ضیاع وقت، تکمیل نصاب آموزشی و استفاده موثر از دوره تعطیلات تهیه شده، پس از تایید ریاست جمهوری اجرایی خواهد شد.

وزارت معارف افزوده است که بر اساس این طرح، با استفاده از وسایل ارتباط همگانی، زمینه آموزش از راه دور برای دانش آموزان تمامی دوره‌های آموزشی به سطح برنامه‌های “تعلمیات عمومی، تعلمیات اسلامی، سوادآموزی، تربیه معلم، اطفال خارج از مکتب، اطفال عودت کننده و بیجا شده‌های داخلی” فراهم می‌شود.

moe

بر اساس این اعلامیه، وزارت معارف سه روش متداول آموزشی شامل خودآموزی، تدریس از راه دور و تدریس در تجمعات بسیار کوچک را با رعایت رهنمودهای بهداشتی وزارت صحت عامه در نظر گرفته و مضامین درسی را به دو بخش مضامین خودآموز یا علوم اجتماعی و مضامین ساینسی تقسیم کرده است.

این وزارت خاطرنشان کرده که زمینه تدریس مضامین علوم اجتماعی یا مضامین خودآموز از طریق رادیوهای مرکزی و محلیِ دولتی و شماری از رسانه‌های محلی خصوصی فراهم می گردد و دانش‌آموزان دوره‌های لیسه و متوسطه از طریق مطالعه‌ خودی نیز می‌توانند به خودآموزی بپردازند.

وزارت معارف خاطرنشان کرده که زمینه آموزش مضامین علوم ساینسی که نیاز به تدریس حضوری از طریق معلم دارد، از طریق تلویزیون‌ها فراهم می‌شود.

گفتنی است که مراکز آموزشی خصوصی نیز شامل این طرح  است.

به گفته وزارت معارف، آزمون دروس ارایه شده از طریق وسایل ارتباط همگانی و سایر گزینه‌ها، در وسط سال اخذ می‌گردد.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *