وزارت خارجه در واکنش به درخواست پاکستان مبنی بر استرداد اسلم فاروقی، رهبر شاخه خراسان داعش می گوید، با اسلم فاروقی بر اساس قوانین افغانستان برخورد می شود.

وزارت خارجه روز گذشته(جمعه، 22حمل) با نشر یک اعلامیه‌ گفته است، از آن‌جایی که در مورد استرداد متهمین و مجرمین میان افغانستان و پاکستان پیمانی موجود نیست، با اسلم فاروقی بر اساس قوانین افغانستان برخورد صورت خواهد گرفت.

در این اعلامیه آمده است که اسلم فاروقی،‌ رهبر شاخه خراسان داعش، فردی است که در افغانستان جنایات زیادی را مرتکب شده و به عملیات‌هایی متهم است که در نتیجه آن شمار زیادی از غیرنظامیان و سربازان کشور کشته شده اند.

isis

 وزارت خارجه تاکید کرده که افغانستان میان “تروریست‌ها” تفاوت قایل نشده و با تمامی شان برخورد قانونی مشابه انجام می‌دهد و به مبارزه علیه دهشت افکنان متعهد است.

این در حالی است که وزارت خارجه پاکستان روز پنج شنبه(21 حمل) با نشر اعلامیه‌ای فاروقی را به دست داشتن به فعالیت‌های ضد پاکستانی متهم کرده و از افغانستان خواسته بود او را تحویل اسلام آباد دهد.

ریاست امنیت ملی به تاریخ 16حمل اعلام کرد که عبدالله اورکزی معروف به اسلم فاروقی، رهبر گروه تروریستی داعش شاخه خراسان را با 19 جنگجوی دیگر این گروه در یک عملیات پیچیده بازداشت کرده است.

بر اساس معلومات ریاست امنیت ملی، اسلم فاروقی تبعه پاکستان است و نیز در اعترافات ابتدایی اش از ارتباط با سازمان های استخباراتی منطقه پرده برداشته است.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *