حمدالله محب، مشاور امنیت ملی رییس جمهور می گوید که شماری از زندانیان طالبان، در حملات گسترده علیه اهداف غیرنظامی دست دارند و نیز با گروه های تروریستی بین المللی در ارتباط بوده و در صورت آزادی، تهدیدی برای امنیت ملی افغانستان و متحدان آن محسوب می شوند.

دفتر شورای امنیت ملی امروز چهارشنبه(20حمل) در یک خبرنامه گفته است که حمدالله محب این اظهارات را در کنفرانس ویدیویی با شماری از سفیران کشورهای خارجی در کابل بیان کرده است.

محب در این ویدیوکنفرانس گفته که افغانستان آماده ‌است درباره رهایی زندانیان طالبان و روند صلح به پیش برود.

moheb

او افزوده که تیم‌های فنی حکومت و طالبان درباره مسایل “دشوار” پیشرفت داشته‌اند.

محب تاکید کرده که در آزادی زندانیان طالبان برخی از توصیه‌های کمیسیون حقوق بشر در مورد حقوق قربانیان جنگ نیز در نظر گرفته می شود.

این اظهارات در حالی مطرح می شود که گفتگوهای تیم فنی طالبان و حکومت مبنی بر تبادله زندانیان متوقف شده و گروه طالبان نیز تیم فنی سه نفری خود را از کابل فراه خوانده است.

مشاور امنیت ملی در حالی رهایی شماری از زندانیان طالب را تهدیدی برای امنیت ملی افغانستان می خواند که پیش از رییس ارگان های محل گفته بود که گروه طالبان بر رهایی 15 فرمانده برجسته این گروه از زندان در گام نخست اصرار دارد.

با این وجود، شورای امنیت ملی گفته است که قرار است امروز چهارشنبه(20 حمل) 100 تن از زندانیان طالبان از سوی حکومت افغانستان رها شوند.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *