رییس جمهور غنی می گوید که حکومت افغانستان ۳۰۰ میلیون دالر را به خاطر مدیریت و مهار آب‌های کشور اختصاص داده و پلان پنج ساله مدیریت آب را نیز ترتیب کرده است.

اشرف غنی امروز یک‌شنبه(3حمل) حین غرس یک اصله نهال در صحن ارگ ریاست ‌جمهوری گفت: “در گذشته ۷۰ درصد جنگلات افغانستان سبز بود و با جنگلات برخورد وحشیانه صورت گرفته است.

او با اشاره به کارنامه‌های داکتر تتسو ناکامورا، خیر جاپانی گفت: “ناکامورا شیوه جدید احیای جنگلات را در افغانستان نهادینه ساخت؛ ملت افغانستان باید کارنامه‌ها و کارشیوه وی را تعقیب نمایند.”

ghani2

غنی تاکید کرد، شیوه‌های جدیدی که از سوی جاپانی‌ها تجربه شده است، نشان می‌دهد که جنگلات در مدت 2.5 ‌سال سبز می‌شوند و نمونه بارز آن، دشت گنبیری در شرق افغانستان است.

او تاکید کرد که حکومت ۳۰۰ میلیون دالر را به خاطر مدیریت و مهار آب ها اختصاص داده و پلان پنج ساله مدیریت آب نیز ترتیب شده و در هرمنطقه که آب ذخیره می‌شود، باید نواحی اطراف آن سرسبز شود.

غنی ویروس کرونا را یک فاجعه جهانی خوانده، گفت: “نیروهای بارزی داریم که با انسجام این نیروها، می‌توانیم فاجعه ویروس کرونا را مهار سازیم.”

او از علمای کشور خواست رهبری مردم را به عهده گیرند و حکم خداوند و طریقه نبی کریم این ‌است؛ در هرجایی که وبا می‌آید، باید تدابیر جدی روی‌دست گرفته شود و هیچ شخص، فرد دیگر را با خطر مواجه نکند.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *