عبدالله عبدالله می گوید که برای حل بحران سیاسی ناشی از انتخابات پر از تقلب، هنوز راه حلی به میان نیامده و تعهد آن‌ها این است که تا حد امکان مساله صلح را تحت شعاع سایر موارد اختلافی قرار ندهند.

عبدالله که خودش را رییس جمهور دولت همه شمول می‌داند، امروز سه شنبه(12حمل) در یک اعلامیه گفته است که تشکل هیأت مذاکره کننده همه شمول یک قدم مهم برای زمینه سازی مذاکرات بین الافغانی است.

او افزوده: “موقف دایمی ما این است که تأمین صلح عادلانه پایدار و باعزت، اولویت مردم افغانستان است.”

عبدالله همچنان از تلاش شخصیت های سیاسی و پارلمان در راستای حل بحران حاضر، استقبال کرده است.

abdullah

وی خاطرنشان کرده که در مورد ترتیب هیأت مذاکره کننده، هنوز هم ملاحظاتی از طرف برخی از جوانب مطرح شده و ملاحظات آنان قابل درک است.

رییس جمهور دولت همه‌شمول ابراز باورمندی کرده که با شروع مذاکره بین الافغانی ‌‌و ادامه آن، باید زمینه برای تمثیل نمایندگی جامع تر با در نظرداشت تصامیم مهمی که در پیش رو است، وجود داشته باشد.

وی همچنان افزوده است: “تیم مذاکره کننده، از جمهوری اسلامی افغانستان و ‌منافع ملی کشور نمایندگی می نماید. در مورد روش گزارش دهی و مرجع اعطای صلاحیت به این تیم، مجال بحث باقی است.”

این اظهارت عبدالله در حالی مطرح شده که ارگ ریاست جمهوری، علی‌رغم تنش های سیاسی، روز جمعه گذشته یک هیأت 21 نفری را برای گفتگوهای صلح معرفی کرد. طالبان این هیأت را رد کرده و گفته که از تمام جریان‌های سیاسی و جناح‌ها در کشور نمایندگی نمی‌کند، اما ریاست جمهوری این انتقاد طالبان را رد کرده، می گوید که طالبان بهانه‌جویی نکند.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *