اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری افغانستان از فدراسیون اتاق های تجارت و صنایع و حکومت پاکستان خواستار گشایش گذرگاه تورخم و ایجاد سهولت برای ترانزیت اموال تجارتی شده است.

اتاق تجارت و سرمایه گذاری امروز سه شنبه(5حمل) با نشر یک اعلامیه گفته است که شیوع ویروس کرونا(COVID 19) در جهان، تهدید جدی برای همه کشور ها محسوب می شود و شماری از کشورها به خاطر جلوگیری از شیوع این ویروس، تدابیر پیشگیرانه را در گذرگاه های ترانزیتی و تجارت روی دست گرفته اند.

در این اعلامیه آمده است، گذرگاه تورخم که یکی از عمده ترین نقاط عبوری تجارتی و ترانزیت اموال افغانستان است که اخیرا برای تدابیر پیشگیرانه در برابر ویروس کرونا مسدود شده است.

turkham

اتاق تجارت و سرمایه گذاری تاکید کرده که متوقف شدن اموال ترانزیتی در گذرگاه تورخم خساراتی را به تجار افغانستان و پاکستان وارد می کند و ایجاد سهولت برای تجارت از طریق این گذرگاه در این شرایط و تامین تسهیلات لازم برای عبور و مرور اموال تجارتی و ترانزیتی، با درنظرداشت تدابیر پیشگیرانه صحی، کمک به مردم افغانستان است.

این اتاق در اعلامیه خود از فدراسیون اتاق های تجارت و صنایع و حکومت پاکستان، نمایندگی سیاسی افغانستان در پاکستان و وزارت صنعت و تجارت خواسته تا روی یک مکانیزم جامع به خاطر حل این معضل بپردازند.

این در حالی است که پس شیوع ویروس کرونا، گذرگاه تورخم و اسپین بولدک میان افغانستان و پاکستان به روی رفت و آمد مسدود شد. پاکستان چندی قبل گذرگاه اسپین بولدک را به روی تاجران افغانستان باز کرد.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *