برای نخستین بار کارخانه تولید ماسک N95 و کیت‌های محافظتی در برابر ویروس کرونا در کابل از سوی شرکت “اسپید هلوگرام” آغاز به فعالیت کرد.

 فیروزالدین فیروز، وزیر صحت عامه امروز سه‌شنبه(26حمل)  در مراسم افتتاح این کارخانه گفت، در این کارخانه 500 هزار بسته کیت محافظتی با ظرفیت ده هزار بسته در روز تولید خواهد شد و هر بسته کیت محافظتی با شرکت اسپید هلوگرام در بدل پنج دالر به ‌صورت چارچوبی قرارداد شده است.

فیروز افزود، کیت‌های محافظتی تولید شده در این کارخانه مطابق با استانداردهای بین‌المللی خواهد بود که بخشی از نیازهای افغانستان را برآورده می کند و نزدیک به 50 میلیون افغانی نیز صرف جویی می شود.

وزیر صحت عامه خاطرنشان کرد، کیت‌هایی که در این کارخانه تولید می‌شود، به کارمندان صحی، کارمندان آمبولانس‌ها و نیروهای پولیس که در خط اول مبارزه با کرونا قرار دارند، توزیع خواهد شد.

photo_2020-04-14_13-04-16

فیروز همچنان در این مراسم از آغاز تولید مواد ضدعفونی به‌زودی در افغانستان خبر داد.

وزیر صحت با بیان این که مردم محدودیت گشت و گذار را رعایت کند، گفت، دولت متوجه کسانی که روزمزد اند هست و بر برنامه هایی کار می کند که بتواند نیازمندی های این افراد را در خانه مرفوع  کند.

فیروز تاکید کرد: “پیام من این است که از گرسنگی نمی می ریم، کرونا می کشد، و پیام دیگر من این است که به اندازه افراد غریب افراد سرمایه دار هم هست، اگر کمک شان کنیم، مشکل ایجاد نمی شود، اگر افراد نیازمند کمک نشود، آن ها مجبور اند به سرک ها بیرون شوند و سرمایه داران برای نجات حیات خودشان کمک کنند تا اجتماع ایجاد نشود.”

او ادامه داد، اگر تا دو ماه دیگر کرونا همین گونه در افغانستان مدیریت شود، از بحرانی بزرگ نجات می یابیم.

وزیر صحت در پاسخ به خبرنگاران گفت با شهرداری کابل صحبت شده و جاهایی برای تدفین جان باختگان ویروس کرونا در نظر گرفته شده است.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *