پس از معرفی والی جدید سرپل توسط هواداران دسته انتخاباتی ثبات و همگرایی و اعلام حمایت والی پنجشیر از عبدالله عبدالله، سخنگوی این دسته انتخاباتی از معرفی والی و معاون والی در شماری از ولایات دیگر خبر می دهد.

بر اساس گزارش‌ها، کمال‌الدین نظامی، والی پنجشیر در اعلامیه‌ای از عبدالله عبدالله به عنوان رییس جمهور منتخب افغانستان نام برده و از وی حمایت کرده است.

این در حالی است که به گفته فریدون خوزون، سخنگوی این دسته، رهبران تیم ثبات و همگرایی تا دو روز دیگر برای شماری از ولایت‌های دیگر نیز والی و معاون والی معرفی خواهند کرد.

خوزون امروز شنبه(3 حوت) به رادیوی آزادی گفته است: “امروز ما رسما برای سرپل والی معرفی کردیم و او هم کارش را آغاز کرد. این اقدام برای ولایت‌های دیگر هم صورت خواهد گرفت و والی پنجشیر هم به‌گونه رسمی از تیم ثبات و همگرایی اعلام حمایت کرده است.”

n00174995-b

به گفته وی، افغانستان به یک حکومت همه‌شمول نیاز دارد که در حال شکل‌گیری است.

اما اداره مستقل ارگان‌های محل این اقدام را خلاف قانون خوانده و گفته است که باید با عاملان آن برخورد قانونی صورت گیرد.

دفتر هیأت معاونت سازمان ملل در افغانستان “یوناما” نیز از تلاش‌های روان به‌هدف جایگزینی مقام‌های حکومتی ابراز نگرانی کرده است.

در گزارشی دیگر، هواداران تیم ثبات و همگرایی امروز طی یک گردهمایی، تصاویر عبدالله عبدالله را به عنوان رییس‌جمهور افغانستان، در پارک مرکزی شهر ایبک و بندر شاهراه عمومی سمنگان ـ مزارشریف و سمنگان ـ بغلان نصب کردند، اما بر اساس برخی تصاویر دیگر، نیروهای امنیتی عکس‌های عبدالله عبدالله را در ولایت بغلان پاره کردند.

در طول روزهای گذشته، بیشتر ولایات شمالی کشور که به نوعی زیر نفوذ جنرال عبدالرشید دوستم، رهبر حزب جنبش ملی اسلامی افغانستان بوده، شاهد برپایی گردهمایی‌ها و نصب پوسترها و عکس‌های عبدالله عبدالله به عنوان رییس جمهور منتخب افغانستان بوده است.

تاکنون نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان در برابر این اقدامات، از خود خویشتن‌داری نشان داده‌اند.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *