دفتر ملی پالیسی کنترول مواد مخدر کاخ سفید امریکا با نشر گزارش تازه اش می گوید که عواید ناشی از مواد مخدر توسط شورشیان باعث ناامنی طولانی و افزایش فساد در افغانستان شده است.
دفتر کنترول مواد مخدر روز گذشته(جمعه، 18دلو) با نشر نتایج تحقیق سالانه حکومت امریکا از کشت کوکنار و تولید تریاک در افغانستان، گفته است که کشت کوکنار در سال ۲۰۱۹ در مقایسه به سال ۲۰۱۸ در افغانستان کاهش یافته، اما تولید بالقوه تریاک خالص در افغانستان افزایش یافته است.

us
براساس این گزارش، در سال ۲۰۱۸ تولید تریاک خالص در افغانستان ۵ هزار و ۵۵۰ تن بوده، در حالی که در سال ۲۰۱۹ میلادی ۶ هزار و ۷۰۰ تن تخمین شده است.
در گزارش این دفتر آمده است که کشت کوکنار در سال ۲۰۱۹ در افغانستان ۲۸ در صد کاهش داشته و در این سال، ۱۶۰ هزار هکتار زمین و در سال ۲۰۱۸ میلادی، ۲۲۱ هزار هکتار زمین در کشور کوکنار کشت شده است.
دفتر کنترول مواد مخدر امریکا کاهش کشت کوکنار را پایین بودن ارزش نرخ تریاک در زمان کشت آن خوانده و افزایش تولید بالقوه تریاک، اب و هوای مناسب و شرایط خوب حاصلات عنوان کرده است.
در این گزارش تاکید شده که کشت کوکنار و تولید متداوم تریاک به پیمانه بزرگ، قابلیت حکومت افغانستان را در تنفیذ قانون و ترویج حکومتداری خوب، بیشتر پیچیده ساخته و نیز عواید ناشی از مواد مخدر توسط شورش‌گران باعث ناامنی طولانی و افزایش فساد شده است.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *