وزیر صحت در نخستین نشست کمیته بین نهادی چگونگی جلوگیری از انتقال و کنترول ویروس کرونا گفته است که سرعت انتشار این ویروس سریع است، اما میزان کشندگی آن نسبت به ویروس مارس کم‌تر است.
وزارت صحت می گوید که نخستین نشست کمیته بین نهادی به منظور جلوگیری از انتقال و کنترول ویروس کرونا در کشور، امروز شنبه(19دلو) به هدف هم‌کاری و هماهنگی بیشتر در رابطه به جلوگیری از انتقال و کنترول ویروس کرونا برگزار شده است.
این وزارت افزوده که در این نشست روی چگونگی جلوگیری از انتشار و کنترول ویروس کرونا در افغانستان، بلند بردن آگاهی عامه در مورد به علایم ویروس و چگونگی شیوه های پیش‌گیری در برابر آن، چگونگی انتقال دانشجواین و خانواده های شهروندان افغانستان از شهر “ووهان” به کشور و قرنطین کردن آنان و راه اندازی برنامه های آموزشی برای داکتران گفتگو شده است.

health
داکتر فیروزالدین فیروز، وزیر صحت عامه در این نشست، ایجاد این کمیته را رای هم‌کاری بیشتر در جلوگیری از انتشار و کنترول ویروس کرونا ضروری خوانده و تاکید کرده است: “با تاسف سرعت انتشار این ویروس بسیار سریع است؛ اما خوشبختانه میزان کشندگی آن نسبت به ویروس مارس کم‌تر است.”
وی خاطرنشان کرده که وزارت صحت برنامه های آموزشی را در رابطه به چگونگی استفاده از کیت های محافظتی برای داکتران راه اندازی کرده است.
بر اساس معلومات وزارت صحت عامه، در این کمیته وزارت های صحت عامه، دفاع، امور داخله، خارجه، مالیه، معارف، زراعت، اطلاعات و فرهنگ، صنعت و تجارت، احیا و انکشاف دهات، حج و اوقاف، تحصیلات عالی و ترانسپورت و ریاست امنیت ملی، صلیب سرخ و اداره هوانوردی ملکی شامل اند.
این در حالی است که پس از شیوع ویورس کرونا در چین، تاکنون نزدیک به 700 شهروند این کشور جان داده و ده ها هزار تن دیگر به این ویروس آلوده شده اند.
این ویروس به شماری از کشورهای دیگر نیز سرایت کرده، اما تاکنون در افغانستان علایم آن بر اساس گزارش های وزارت صحت، ثبت نشده است.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *