والی ولایت هرات در دیدار با با سفیر ترکمنستان و مسوول پروژه تاپی در افغانستان، برتسریع روند کار این پروژه تاکید کرده است.

در یک خبرنامه امروز سه شنبه(15دلو) مقام ولایت هرات آمده است که عبدالقیوم رحیمی در این دیدار با اشاره به اقدامات انجام یافته در زمینه تکمیل سروی ها و همچنان پیگیری پروسه استملاک اراضی مسیر، آمادگی حکومت افغانستان به خاطر شروع کار پروژه تاپی در خاک خود را ابراز داشت.

herat

در این دیدار پیرامون معرفی چندین کارشناس تخنیکی از جانب ترکمنستان به ولایت هرات، جهت استفاده از گاز در بخش های ایجاد شبکه توزیع گاز خانه به خانه و کارخانه ها، ایجاد مارکیت بزرگ گاز و پلان جامع توزیع گاز به ولایات غور، بادغیس، نیمروز و فراه نیز صحبت شده است.

همچنان در این دیدار رحیمی با قدردانی از همکاری کشور ترکمنستان، خواهان سرعت بخشیدن روند تمدید لین انتقال برق ۲۲۰ ولت از ترکمنستان به هرات شده است.

سفیر ترکمنستان نیز در این دیدار گفته  است:” کار لوله گذاری تاپی در داخل ترکمنستان 200 کیلومتر تکمیل شده و صرف ۷ کیلو متر تا مرز افغانستان باقی مانده است.”

مسوول پروژه تاپی نیز از تعهد خود مبنی بر استفاده از دستگاه ها و ماشینری ترکمنستان به هدف اشتغال زایی و تسریع روند کار این پروژه اطمینان داد.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *