شورای حراست و ثبات از حکومت و سیاسیون خواست که تلاش‌ها و طرح‌های پراکنده صلح را واحد کرده، با یک اجندای تک‌‌‎صدا برای مذاکرات آماد‌گی بگیرند.
مسعود ترشتوال، سخنگوی این شورا امروز یک‌شنبه(20دلو) در یک نشست خبری گفت، حذف دولت از روند صلح و طرح سیاسیون از این روند، به صلح نمی‌انجامد و باید دولت و سیاسیون با هم کار کنند و طرح و صدای واحد در مذاکرات صلح داشته باشند.
ترشتوال با بیان این‌که صلح، اپوزیسیون ندارد و خواست جمعی مردم است، افزود، صلح فراتر از جنجال‌های انتخاباتی است و باید همه تلاش‌های پراکنده و طرح‌های متعدد پیرامون صلح توحید شود.
او خاطرنشان کرد که تلاش‌های پراکنده و طرح‌های متعدد روند صلح را پیچیده می‌سازد.

tarashtwal
سخنگوی شورای حراست و ثبات تاکید کرد، حکومت تنها مرجعیت سیاسی و حقوقی است و باید در روند مذاکرات صلح با سیاسیون مشورت کند.
ترشتوال ادامه داد که هیات مذاکراه‌کننده بین الافغانی باید همه‌شمول باشد و از همه مردم نمایند‌گی کند؛ نباید در جریان مذاکرات و روی میز مصالحه تکثر دیدگاه داشته باشند.
او اضافه کرد که شورای حراست و ثبات مذاکرات جاری میان امریکا و طالبان را مبهم می‌داند و خواهان ابهام‌زدایی از مذاکراتی است که به سرنوشت مردم افغانستان تعلق دارد.
این شورا در حالی خواهان هم‌صدایی در روند صلح افغانستان است که شماری از سیاسیون، ارگ ریاست جمهوری و ریاست اجرایی حکومت در این روند دیدگاه متفاوت دارند.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *