شرکت ستار لبز، پس از ماهها تبلیغات، محصول خیره‌کننده‌ای را اختراع کرده‌است؛ یک انسان مجازی به نام نئون!

از این اختراع جدید روز دوشنبه در سی‌ای‌اس رونمایی شد؛ “نئون” به لحاظ بصری واقعی است و توانایی نمایش احساسات و شعور را دارد. او همچنین می‌تواند با ما ارتباط برقرار کند، مهارت‌های جدید کسب کرده و تکامل بیابد.

البته هیچ یک از این‌ها تصویر مشخصی از چیستیِ نئون به شما نمی‌دهند، و شرکت استار لبز هم چیزی جز یک سری توضیحات کلی ارائه نمی‌دهد. نئون یک دستیار هوشی مصنوعی نیست، بلکه خیلی ساده، دوست شماست!

بر اساس عکس‌ها و فیلم‌هایی که از این فناوری منتشر شده‌است، به نظر می‌رسد که نئون یک چت‌بات (روباتی که حرف می زند) پیشرفته است که به یک آواتار دیجیتال شبهِ واقعی متصل شده‌است. با وجود مطالب تبلیغاتی که آواتارهای شبهِ واقعی را نشان می‌دهند، هدف این فناوری و همین‌طور ظاهر آن دقیقا مشخص نیست!

همه‌ی اینها بر اساس فناوری Core R3 این شرکت است که پاسخ‌های سریع (کمتر از چند میکروثانیه) را به پرسش‌های انسانی ارائه می‌دهد و به عنوان “شبهِ واقعی” و “غیر قابل‌تشخیص” از واقعیت توصیف شده‌است. به گفته‌ی مدیر عامل شرکت استار لبز، پراناو میستری، Core R3 می‌تواند “به طور خودکار عبارات جدید، حرکات جدید و گفتگوی جدید (حتی به زبان هندی) را به صورت کاملاً متفاوت از داده‌های گرفته شده‌ی اصلی خلق کند.”

علی‌رغم توضیحات تا حدودی گیج‌کننده‌ی شرکت، به نظر می‌رسد که قرار است چیزی را که در فیلم‌های علمی-تخیلی دهه‌ی 1980 دیده‌ایم – خلق کند – یک آواتار سخنگو و شبیه انسان که می‌تواند شبیه به هر کسی باشد (نئون‌ها در واقع تولید کامپیوتر هستند و ظاهر آنها بر اساس آدم‌های واقعی نیست – هرچند می‌توانند اینطور باشند) و در فرودگاه به شما خوشامدگویی کند یا اخبار را برایتان بازگو کند. جالب به نظر می‌رسد، اما باید اطلاعات بیشتری به دست بیاوریم.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 1 / 5. تعداد آرا: 1

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *