محمد اشرف غنی، رئیس‌جمهور عصر امروز شنبه(9 سنبله) طی نشستی با علمای شیعه افغانستان، در خصوص پلان امنیتی دهه محرم صحبت کرد.

در این نشست که در قصر سلام خانه ارگ انجام شد، معاون دوم رئیس‌جمهور، مشاور امنیت ملی، مسئولین نهادهای امنیتی، رئیس شورای سرتاسری علما و شماری از علمای اهل تسنن نیز حضور داشتند.

در این نشست، سرور دانش، معاون دوم ریاست جمهوری بر مشارکت، همکاری و همیاری بین دولت و مردم در دهه محرم تاکید کرده، گفت که باید از تندروی و تحریک احساسات مردم جلوگیری گردد تا مراسم محرم در فضای امن و آرامش برگزار شود.

ghani

رئیس‌جمهور غنی نیز در این نشست پس از شنیدن صحبت‌های مسئولین امنیتی و هم‌چنین نمایندگان کمیسیون عالی هماهنگی امنیتی مراسم دینی، شورای عالی تنظیم اموردینی و هم‌چنین شورای علمای شیعه، یک‌بار دیگر ضمن تسلیت به خاطر وفات آیت‌الله محقق کابلی و آیت‌الله محسنی گفت: “ضرورت است که از قیام امام حسین، درس‌های استقامت و پایداری را بیاموزیم”.

وی افزود که ما باید تاریخ اسلام را به صورت اساسی بدانیم و درس‌های لازم از آن بگیریم و قربانی‌های نیروهای امنیتی و دفاعی کشور را نیز ارج بگذاریم.

اشرف غنی ایجاد فضای اخوت، هماهنگی و احترام متقابل از سوی علمای اهل تسنن و تشیع را قابل قدر خوانده، گفت: “ما با دشمن منحوس مواجه هستیم که هیچ‌گونه حد و مرز اخلاقی را مراعات نمی کند، بناء تهدیدات باید نادیده گرفته نشود”.

وی تاکید کرد که باید افراد مخرب، فتنه‌گر و نفاق‌افکن تشخیص شوند و پیشنهادات ارگان‌های امنیتی و دفاعی در خصوص تامین امنیت مراسم عاشورا، تطبیق گردد و همچنان با نیروهای امنیتی و دفاعی به گونه همه‌جانبه همکاری مردمی صورت گیرد.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *