فدریکا موگرینی، مسوول روابط خارجی و نماینده ویژه اتحادیه اروپا در یک گفتگوی تلفونی با رییس‌جمهور غنی، انتخابات افغانستان را ضرورتی مبرم نسبت به هر زمان دیگر در کشور دانسته است.

ارگ ریاست جمهوری شب گذشته(چهارشنبه، 27سنبله) در یک خبرنامه گفته است که خانم موگرینی در صحبت تلفونی با رییس‌جمهور ضمن تأکید بر ادامه حمایت‌های اتحادیه اروپا از افغانستان، بر صلح همه شمول به رهبری و مالکیت دولت و مردم افغانستان که راه را برای صلح و رفاه پایدار فراهم کند، تاکید کرده است.

ashraf

وی تاکید کرده که  با توجه به عقب‌گرد در مذاکرات صلح میان ایالات متحده امریکا و طالبان، برگزاری انتخابات ریاست جمهوری افغانستان ضرورتی مبرم نسبت به هر زمان دیگر پنداشته می‌شود.

نماینده ویژه اتحادیه اروپا گفتگوهای مستقیم صلح میان حکومت افغانستان و طالبان را یگانه راه پیشرفت برای برقراری صلح در کشور خوانده و تاکید کرده است که برای پیشبرد مذاکرات صلح، آتش‌بس خواست مردم افغانستان است و اتحادیه اروپا از آن حمایت می‌کند.

رییس‌جمهور غنی نیز در این گفتگو خاطرنشان کرده که اولویت دولت افغانستان صلح است و حکومت برای تامین صلح پایدار کار می‌کند و نیز برگزاری انتخابات شفاف و همه شمول برای حکومت اهمیت ویژه دارد.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *