هم‌زمان با آغاز دور جدید سفرهای زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه امریکا در امور صلح افغانستان به منطقه، او می‌گوید که به هدف دست‌یابی به یک صلح پایدار امروز سه‌شنبه(1 اسد) به کابل خواهد رسید.

وی امروز سه‌شنبه(1اسد) در توییتراش نگاشته است: “امروز به کابل خواهم آمد، با هدف دستیابی به یک صلح پایدار که جنگ را متوقف می‌کند و نیز تضمین شود تا تروریست‌ها دیگر از افغانستان علیه آمریکا استفاده نکنند.”

خلیلزاد می‌گوید که به قربانی‌های افغانستان، آمریکا و دیگر شرکای این کشور که باعث شدند روابط آمریکا و افغانستان پایدار بماند، افتخار می‌کند.

khalilzad 2

پیش از این وزارت خارجه امریکا با نشر یک خبرنامه گفته که زلمی خلیلزاد دور جدید سفرهایش برای رسیدن به صلح در افغانستان را آغاز کرده است.

این سفر خلیلزاد در حالی آغاز شده که روز گذشته نخست‌وزیر پاکستان و دونالد ترامپ، رییس‌جمهور امریکا در قصر سفید در مورد صلح افغانستان گفتگو کرده‌اند، اما گفته‌های ترامپ در مورد افغانستان در این دیدار، جنجال‌برانگیز شده و واکنش حکومت افغانستان را به همراه داشته است.

دونالد ترامپ گفته است که “اگر ما بخواهیم در یک نبرد در افغانستان مبارزه کنیم، من می‌توانستم در یک هفته پیروز این نبرد شوم. من نمی‌خواهم که ده میلیون تن را بکشم. اگر من بخواهم که پیروز نبرد شوم، افغانستان از کره زمین محو خواهد شد و تمام خواهد شد.”

حکومت افغانستان خواهان وضاحت واشنگتن در مورد این سخنان شده است.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *