وزارت صحت عامه اعلام کرده که شفاخانه تداوی معتادین برای یک هزار و 200 زندانی معتاد در زندان پلچرخی به بهره‌برداری سپرده شده است.

در یک خبرنامه این وزارت آمده است، فیروزالدین فیروز، وزیر صحت عامه روز گذشته(16سرطان) در مراسم بهره‌برداری از این شفاخانه گفته است: “ایجاد این شفاخانه یک نیاز مبرم برای تداوی زندانیان پلچرخی کابل محسوس می‌شد،‌ با ایجاد این شفاخانه زمینه بهتری تداوی برای آنان در داخل زندان فراهم شده است. در حال حاضر حدود ۱۲۰۰ زندانی معتاد به مواد مخدر می‌باشند.”

Moph kabul

وزیر صحت در این مراسم گفت که به معتادان آمپول “Naltrexone” به شیوه جدید تزریق می‌شود که با تزریق آن، به مدت ۲۸ روز بعد از استعمال مواد مخدر، برای شخص مریضی دل‌بدی رخ می‌هد و سبب کاهش تمایل آنان به مواد مخدر می‌شود.

وی همچنان از دسترسی آسان به مواد مخدر در زندان ها ابراز نگرانی کرده، از ادارات سکتوری و مسوولان خواست تا در زمینه مبارزه با مواد مخدر بیشتر تلاش نمایند.

درهمین حال عبدالحلیم کوهستانی، رییس عمومی محابس و توقیف‌خانه‌های زندان پلچرخی کابل گفته است، مسوولان زندان با توجه به کاهش دسترسی به مواد مخدر در داخل زندان، در یک سال گذشته حدود ۳۰۰ پایواز را به جرم انتقال مواد مخدر برای زندانیان بازداشت نموده‌اند.

گفتنی است که شفاخانه تداوی معتادین در زندان پلچرخی با ظرفیت ۲۰ بستر به گونه اساسی ساخته شده و حدود ۵۰۰ هزار دالر امریکایی هزینه برداشته است.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *