شورای نامزدان ریاست جمهوری در نشست با تأکید بر پایان کار حکومت وحدت ملی در اول جوزای سال جاری  طرح دو گزینه ای “سرپرست حکومت” را اعلان کردند.

شورای نامزدان ریاست جمهوری در گزینه اول گفته اند که اگر رئیس جمهورِ فعلی با معاونان اش از کاندیداتوری خود برای ریاست جمهوری انصراف دهد، می تواند به عنوانِ “سرپرست حکومت”، سر از اول جوزای ۱۳۹۸ کار خویش را ادامه دهند.

afg elections

این شورا تاکید کرده اند اگر گزینه اول محقق نشد در گزینه دوم کاندیدان ریاست جمهوری و شخصیت های واجد شرایطِ قانونی، مستقل، متعهد که از جانب احزاب سیاسی و نهاد های مدنی ثبت شده در وزارت عدلیه معرفی می شوند، می توانند خود را برای احرازِ پُست سرپرستی حکومت کاندیدا نمایند، و نیز رییس جمهور فعلی نمیتواند به سرپرستی حکومت کاندیدا شود.

آنها هشدار داده اند اگر رهبران حکومت وحدت ملی بخواهند در تقابل با قانون اساسی و منافع علیای کشور به صورت غیرِ قانونی بعد از اول جوزای ۱۳۹۸ به کار خویش ادامه دهند، عواقبِ ناشی از این اقدام غیر قانونی به دوش خودِ آنها و مسئولین درجه اول نهاد های دولتی است.

شورای نامزدان انتخابات ریاست جمهوری اضافه کرده اند که حق خود می داند که از هر مکانیزم حقوقی و سیاسی در سطح ملی و بین المللی بهره بجوید تا با اقداماتِ لازم مانع تدوام این حکومتِ که آن ها فاقد مشروعیت خوانده، شود.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *