معاون دوم ریاست جمهوری افغانستان در برنامه‌ای به مناسبت روز جهانی مبارزه با فساد در کابل، اقدامات حکومت در راستای مبارزه با فساد در طول چهار سال را مثبت توصیف کرده است.

سرور دانش تاکید کرده که ایجاد شورای عالی قانون و تاسیس مرکز عدلی و قضایی جرایم سنگین، اقدامات مهمی است که طی دو سال گذشته صورت گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: «در طول چهار سال گذشته تنها در دفتر معاونت دوم، بیش از 390 مساله عدلی و قضایی حل و فصل شده است.»

از سویی هم محمد اشرف غنی، رییس جمهور افغانستان در این برنامه بر مبارزه جدی با فساد تاکید کرده، می‌گوید که حکومت وحدت ملی در این راستا کارهای بزرگی کرده و این حرکت همچنان ادامه پیدا می‌کند.

sarwar danish

غنی گفت: باید ریشه‌های فساد خشکانیده شود. وی افزود حکومت وحدت ملی اراده قاطع برای مبارزه با این پدیده دارد، قضاوت وضعیت قبل از ما به عهده مردم است، اما مبارزه با فساد دوام خواهد داشت.

وی گفت: «۲۲ هزار مقرری به گونه‌ی شفاف انجام شده و این در منطقه بی‌سابقه است. قراردادها در وزارت‌های دفاع و داخله در کمیسیون تدارکات ملی به سمت الکترونیکی شدن پیش رفته است.»

در این مراسم رییس‌جمهور غنی همچنان گفت که در گذشته کانکور مملو از فساد بوده و به دلیل این فساد، بسیاری‌ها از کانکور ناامید شده‌اند. وی افزود قیمت بی‌عدالتی و فساد در روند کانکور را «اولاد غریب» می‌پردازد و حکومت وحدت ملی در راستای اصلاحات گسترده در کانکور تلاش‌های زیادی انجام داده است.

این در حالی است که بر اساس طرح مشترک جدید وزارت تحصیلات عالی و معارف که از سوی کابینه تصویب شده، ۲۵ درصد داوطلبان پنج رشته تحصیلی به منظور انکشاف متوازن مناطق محروم، سهمیه‌بندی شده که با واکنش تند شهروندان افغانستان مواجه شده است.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *