با توجه به هشدارهایی که روز گذشته در مورد حمله طالبان بر شهرستان مالستان ولایت غزنی، پس از شهرستان جاغوری داده می‌شد، یک عضو مجلس نمایندگان از این ولایت می‌گوید، با تدابیری که در مالستان صورت گرفت، دشمن جرأت حمله به این شهرستان را از دست داد.

محمد عارف رحمانی، نماینده مرد غزنی در پارلمان افغانستان در مورد آخرین وضعیت شهرستان‌های مالستان و جاغوری در صفحه فیس‌بوک خود نوشته است: “با تدابیری که در ولسوالی مالستان صورت گرفت، دشمن جرأت حمله به این ولسوالی را از دست داد و در جبهات جاغوری نیز بچه های کوماندو و نیروهای پولیس امشب به شکار دشمن رفتند”.

malistan

اما وی از شایعه‌پردازی دشمن و شماری از مردم در مورد حمله طالبان بر شهرستان مالستان انتقاد کرد.

در همین حال، ضامن‌علی هدایت، ولسوال مالستان غزنی گفته است: «نیروهای امنیتی به شمول اردوی ملی و کوماندو و مقاومت خیزش‌های مردمی امشب جانانه ایستاد شدند و جرأت دشمن را سلب کردند».

وی تأکید کرد که «دشمن نتوانست نزدیک بیاید و در برابر شیرمردان ایستاد شود».

این در حالی است که علاوه بر ادامه حملات طالبان بر شهرستان جاغوری، روز گذشته(جمعه، 18 عقرب) گزارش‌هایی از حمله طالبان بر شهرستان مالستان و حتی احتمال سقوط این منطقه منتشر شد که در نهایت معلوم گردید در مورد وضعیت امنیتی مالستان، بیش از حد اغراق و تبلیغ شده و نیروهای امنیتی و مردمی در این شهرستان، از آمادگی کافی برای مقابله با طالبان برخوردارند.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *