تعدادی از مردم شهرستان‌های ارزگان، جاغوری و مالستان امروز شنبه(19 عقرب) با تجمع روبروی پارلمان افغانستان، دست به اعتراض زنده و از حکومت خواستند از یک فاجعه انسانی در این مناطق جلوگیری کنند.

عارف واحدی، معاون پیشین ولایت غزنی، با بیان این مطلب به خبرنامه گفت تا به حال صدای این مردم را کسی نشنیده است.

وی با اشاره به این‌که از ده روز بدین‌سو حملات تهاجمی گروه طالبان بر مناطق مرکزی از ارزگان خاص شروع شده، خاطرنشان کرد، در مدت یک هفته، در نتیجه این درگیری بیش از صد ملکی و نظامی توسط طالبان کشته شده و 700 تن دیگر آواره شده‌اند.

kabul ghazni

این متنفذ قومی از ولایت غزنی افزود که خانه های مردم توسط گروه طالبان به غارت بره شده است.

وی در ادامه تاکید کرد: “ما بسیار تلاش کریم و نزد حکومتی‌ها رفتیم، ولی آن‌ها این جنگ را قومی اعلام کردند”.

از سوی دیگر، عارف واحدی افزود که از چهار روز گذشته این جنگ به طرف شهرستان جاغوری کشاندیده شده؛ تا به حال خود طالبان نیز تلفات سنگینی متقبل شده‌اند و جنگ نیز در بیشتر سرحدات این شهرستان جریان دارد.

وی در ادامه گفت، از ساعت 5 بعد از ظهر روز گذشته این گروه تروریستی بالای شهرستان مالستان نیز حمله کرده و فعلا نیز نیروهای امنیتی و دفاعی در نزدیکی ولسوالی با این گروه تروریستی درگیر می‌باشند.

بر این اساس، به گفته معاون پیشین والی غزنی، مردم ارزگان، جاغوری، مالستان و بزرگان و فعلان مدنی و متنفذین این مناطق، امروز روبه‌روی پارلمان رفتند و دست به اعتراض زدند.

وی تأکید کرد که خواسته مردم جلوگیری از وقوع یک فاجعه انسانی در این ساحات است؛ مردم از دولت، جامعه جهانی و ناتو می‌خواهند جلو فاجعه انسانی گرفته شود.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *