مسوولین خبرگزاری باختر از لت و کوب یک خبرنگار خود توسط پولیس در ولایت زابل خبر داده اند.

به گفته این مسوولین، انورالله انوری، خبرنگار آژانس خبری اطلاعاتی باختر روز گذشته حین برگشت از وظیفه در عقب دروازه ریاست اطلاعات و فرهنگ ولایت زابل توسط محافظین فرمانده پولیس این ولایت لت و کوب شده و به قوماندانی امنیه انتقال داده شده است.

نورالبشر، ریس اطلاعات و فرهنگ ولایت زابل در صحبت با فدراسیون ژورنالیستان، عملکرد پولیس ولایت زابل را غیر قانونی خوانده است.

آرشیف
آرشیف

یافته های فدراسیون ژورنالیستان نشان می دهد که نشر بعضی گزارش های مربوط به پولیس، قوماندان امنیه آن ولایت را برآشفته ساخته و باعث این اقدام و عملکرد غیر قانونی گردیده است.

این فدراسیون خاطرنشان کرده که قوماندان امنیه زابل با این عملکردش تخطی صریح از ماده سی و چهارم قانون اساسی؛ «آزادی بیان از تعرض مصوون است» و بند چهارم ماده چهل سوم قانون رسانه های همگانی؛ «احاله تخطی های جرمی رسانه های همگانی به مراجع عدلی از وظایف کمیسیون رسانه های همگانی است»، نموده است.

فدراسیون ژورنالیستان از وزارت امور داخله تقاضا نموده تا قوماندان امنیه ولایت زابل و محافظینش را که در بد رفتاری، لت و کوب و نظارت غیر قانونی آقای انورالله انوری دخیل اند، جهت تحقیق به ارگان های عدلی معرفی نماید.

این فدراسیون از مقام های دادستانی کل افغانستان نیز خواسته تا این قضیه را بررسی نماید.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *