پس از آن که رییس جمهور اشرف غنی هفته گذشته در دومین نشست روند کابل گفت که حاضر است بدون هیچ پیش شرطی با طالبان مذاکره کرده و این گروه را به‌عنوان یک حزب سیاسی به رسمیت بشناسد، اکنون گلبدین حکمتیار، رهبر حزب اسلامی افغانستان گفته که دولت باید نقاطی را در این کشور به گروه طالبان بسپارد.

آقای حکمتیار در تازه‌ترین مصاحبه‌اش با نیویارک تایمز گفته که مناطقی در افغانستان باید به‌صورت خودمختار محلی به گروه طالبان سپرده شود. او گفته که این پیشنهاد را به ریاست جمهوری ارایه کرده و آقای غنی نیز از آن حمایت کرده است.

حکمتیار در این مصاحبه‌اش همچنان گفته که تعداد زیادی از اعضای طالبان می‌توانند در صورت پیروی از توافقنامه صلح با حزب اسلامی موفق به پیوستن به دولت افغانستان شوند.

گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی که در ماه میزان سال گذشته توافق نامه صلح با حکومت افغانستان را امضا کرد و به تاریخ 14 ثور سال جاری پس از ۲۰ سال دوری از کابل، دوباره وارد پایتخت شد.

حکومت افغانستان پس از صلح با حزب اسلامی، همواره این رویداد را یک دستاورد بزرگ خوانده و استدلال می‌کند که طالبان نیز می‌توانند مانند حزب اسلامی به روند صلح پیوسته و دست از جنگ بردارند.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *