قرار است تا سه روز دیگر کاروان بزرگ ورزش‌کاران افغانستان برای شرکت در مسابقات رشته‌های مختلف ورزشی به ترکمنستان سفر کند.

در این دوره از مسابقات، 6 هزار ورزش‌کار در بیست و یک رشته‌ی ورزشی به رقابت می‌پردازند. از افغانستان نیز 215 ورزشکار در هفده رشته‌ی ورزشی در این مسابقات حضور خواهند داشت.

محمد ظاهر اغبر، رییس کمیته‌ی ملی المپیک به رسانه‌ها گفته که “خوشحالم که پس از یک و نیم سال، مسؤولیت سفر ورزشکاران را رییس جمهور غنی و عبدالله عبدالله، رییس اجراییه به دوش گرفته‌اند. حضور رییس جمهور افغانستان در این بازی‌ها، روحیه و انگیزۀ بلندی برای ورزشکاران کشور می‌دهد و این خود گامی بلندی در راستای درخشش و به دست آوردن مدال توسط ورزشکاران کشور است.”

محمد ظاهر اغبر، رییس کمیته ملی المپیک افغانستان

جوایز نقدی

در همین حال، شاه حسین مرتضوی سرپرست دفتر سخن‌گوی ریاست جمهوری افغانستان نیز از پرداخت جوایز نقدی به مدال آوران این دوره از مسابقات برای این کشور خبر داده است.

آقای مرتضوی گفته است که “رییس‌جمهور افغانستان برای ورزش‌کارانی که از مسابقات هنرهای رزمی و داخل سالونی ترکمنستان موفق به بدست آوردن مدال شوند، جایزه ی نقدی در نظر گرفته است.”

او افزوده است که رییس جمهور برای برنده‌ی مدال طلا 670 هزار افغانی، برای برنده‌ی مدال نقره 335 هزار افغانی و برای برنده‌ی مدال برونز مبلغ 201 هزار افغانی جایزه در نظر گرفته است.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

تا الان رای نیامده! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *