۹ حقیقت خواندنی در مورد ایلان ماسک، یکی از ثروتمندترین مردان جهان! |
۹ حقیقت خواندنی در مورد ایلان ماسک، یکی از ثروتمندترین مردان جهان!

۹ حقیقت خواندنی در مورد ایلان ماسک، یکی از ثروتمندترین مردان جهان!

مترجم

سارا فیضی
مترجم

۲۷ / جدی ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه

شاید فقط تعداد انگشت‌شماری در این کره خاکی وجود داشته باشند که بعد از فهمیدن اینکه ثروتمندترین فرد جهان شده‌اند با گفتن “چقدر عجیب!” واکنش نشان بدهند. این توئیت ایلان ماسک پس از آن بود که برتر از جف بیزوس آمازون در لیست ثروتمندترین افراد جهان قرار گرفت. اگرچه چند روز بعد جف بیزوس مجددا به جایگاه خود بازگشت!

اما چیزهای بسیار بیشتری از این همه پول و سبک زندگی متفاوت و مجلل، در مورد مدیرعامل تسلا به وجود دارد. در این نوشتار به ۹ حقیقت خواندنی در مورد ایلان ماسک خواهیم پرداخت.

۱. ایلان ماسک در آفریقای جنوبی متولد شد

ایلان ماسک در پرتوریا، آفریقای جنوبی متولد شد، بیشتر کودکی خود را در آنجا گذراند تا اینکه در ۱۷ سالگی به کانادا رفت. او در حال حاضر تابعیت سه کشور آفریقای جنوبی، کانادا و ایالات متحده را دارد و در حال حاضر، در لس آنجلس، کالیفرنیا اقامت دارد.

۲. ماسک در ۱۲ سالگی یک بازی ویدیویی ساخت و آن را به قیمت ۵۰۰ دالر فروخت

ماسک در ۱۲ سالگی یک بازی ویدئویی به نام ‘Blastar’ ساخت. وی برنامه این بازی را نوشت که یک بازی الهام گرفته از داستان‌های علمی شبیه مهاجمان فضایی بود. این بازی بعداً توسط یک شرکت آفریقای جنوبی منتشر شد که ۵۰۰ دالر در ازای آن به ماسک پرداخت کرد.

۳. ماسک طی دو روز از تحصیل در استنفورد انصراف داد

ایلان ماسک دو مدرک لیسانس در دانشگاه پنسیلوانیا گرفت و پس از آن به کالیفرنیا رفت تا در رشته فیزیک در استنفورد تحصیل کند. در کمال تعجب، او پس از دو روز تحصیل را رها کرد و شرکت خود را با نام زیپ۲  تاسیس کرد.

۴. ماسک شش فرزند دارد که همه پسر هستند

ماسک شش فرزند دارد که همه پسر هستند. همسر اول او یک دوقلو در سال ۲۰۰۴ و سپس سه قلوی دیگری را در سال ۲۰۰۶ به دنیا آورد. در حال حاضر، ماسک و همسر اولش هر دو حضانت این پنج فرزند را دارند.

ماسک همچنین در سال ۲۰۰۲ صاحب پسری شد که در ۱۰ هفتگی درگذشت. در سال ۲۰۱۸، ماسک با گرایمز، خواننده کانادایی رابطه برقرار کرد و پسری از او دارد.

۵. ماسک تاکنون هشت شرکت تأسیس کرده‌است

ایلان ماسک در مجموع هشت شرکت را تاسیس کرده است که تسلا و هایپرلوپ از جمله آنها هستند.

۶. حقوق سالانه ماسک در تسلا ۱ دالر است

بله، ایلان ماسک فقط سالانه ۱ دالر از تسلا می‌گیرد در حالی که بیشتر ثروت او از سهمش در سهام است.

۷. ماسک در فیلم‌ها و سریال‌های آمریکایی حضور داشته‌است

ماسک در کمدی‌های آمریکایی مانند تئوری بیگ بنگ حضور داشته‌است. او حتی در فیلم مرد آهنی ۲ نیز در کنار رابرت داونی جونیور نیز حضور داشت.

۸. ماسک یکی از طرفداران بزرگ مردان ایکس است

مدیر عامل تسلا از طرفداران X-Men است زیرا او یک بار تصمیم گرفته بود نام برخی از ربات‌ها را در مرکز تسلا خاویر، استورم، ولورین و کلوسوس بگذارد.

۹. ماسک می‌خواست تسلا را بفروشد

در سال ۲۰۱۳ بود که ماسک نزدیک بود که تسلا را به قیمت ۱۱ میلیارد دلار به گوگل بفروشد. در آن زمان تسلا شرکتی امروز نبود و ضررهای مالی برای ماسک داشت. او حتی برای فروش این شرکت با تیم کوک مدیر عامل اپل تماس گرفته بود اما تیم از ملاقات با ماسک خودداری کرد.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید