تازه های شش و نیم؛ از تمرکز بر جنگ روانی در شبکه های اجتماعی تا دخیل سازی ریاست مبارزه با جرایم سنگین |
تازه های شش و نیم؛ از تمرکز بر جنگ روانی در شبکه های اجتماعی تا دخیل سازی ریاست مبارزه با جرایم سنگین

تازه های شش و نیم؛ از تمرکز بر جنگ روانی در شبکه های اجتماعی تا دخیل سازی ریاست مبارزه با جرایم سنگین

۱۶ / جدی ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه

پس انتشار فهرستی از نام ها در شبکه های اجتماعی به عنوان اهداف ترور طالبان امرالله صالح معاون اول ریاست جمهوری می گوید که از موثق بودن این فهرست آگاهی ندارد اما تلاش می کند تا ریشه این جنگ روانی را پیدا کند.

آقای صالح امروز سه‌شنبه (۱۶جدی) گفته است: «یک فهرست از اسم ها در شبکه های اجتماعی پخش شده است که گویا طالبان می خواهند این افراد را ترور نمایند. تلاش داریم که ریشه این جنگ روانی را پیدا کنیم.»

به گفته آقای صالح طالبان با هر کسی که طالب نیست دشمن است. او در عین حال گفته که این گروه با ساختارهای که پرچم افغانستان در آن نمایان باشد دشمنی دارند.

جرایم سنگین

آقای صالح خاطرنشان کرده که به دلیل افزایش حجم کار روی ریاست تحقیقات جنایی پولیس کابل آزاد سازی ساحات سبز و حصول قروض دولتی به اداره مبارزه با جرایم سنگین سپرده شده است.

صالح اضافه کرده که موتر فروشی های واقع درمنطقه قصبه برای اولین بار پس از ده سال حاضر شده اند که صد میلیون افغانی مقروضیت شان را به صورت ماهیانه بپردازند.

رویدادهای امنیتی در کابل

امرالله صالح در خصوص رویدادهای امنیتی در شهر کابل گفته است که در بیست و چهار ساعت گذشته کابل شاهد حادثه بزرگ جنایی نبوده است.

او تاکید کرده که بازداشتی های موفقانه که امنیت ملی داشته بخشی از زیربنای «ترور و تروریزم» را در کابل فروریخته اما انهدام آن کار زیادی نیاز دارد.

صالح تعهد کرده که در روز های آینده فهرست تروریستان بازداشت شده پس از آغاز جلسات شش و نیم را همراه با چگونگی رسیدگی به پرونده شان را منتشر می کند.

معاون اول رییس جمهور تاکید کرده: «یک گروه موتر دزد را که متاسفانه در درون نهاد ها نفوذ و رخنه کرده بودند در حوزه پنجم دستگیر کردیم. شاید پس فردا جزییات را برملا سازیم.»

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید