راز داشتن شکم تخت: ۱۵ ترفند موثر که بدون ورزش به شکم صاف برسید |
راز داشتن شکم تخت: ۱۵ ترفند موثر که بدون ورزش به شکم صاف برسید

راز داشتن شکم تخت: ۱۵ ترفند موثر که بدون ورزش به شکم صاف برسید

مترجم

سارا فیضی
مترجم

۱۱ / جدی ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه

هم خانم‌ها و هم آقایان روی سایز کمر حساسیت دارند و همه به دنبال داشتن شکم تخت هستند. در این نوشتار ۱۵ ترفند می‌بینیم که کمک‌ می‌کنند بدون ورزش شکم صاف و تخت داشته باشید.

۱. افزایش مصرف پروبیوتیک‌ها

میکروبیوم روده ما بسیار بیشتر آنچه تصور می‌کنیم، روی چاقی و لاغری تاثیر دارد. در واقع، مطالعات نشان داده‌اند که میکروبیوم روده دوقلوهای چاق و لاغر از یک خانواده متفاوت است. یکی از راه‌های افزایش تعداد باکتری‌های خوب روده، مصرف غذاهایی است که باکتریهای خوب روده را تقویت می‌کنند (مثل ماست و پنیر).

مطلب مرتبط: رژیم غذایی مفید؛ ۳ توصیه که سالم تر غذا بخوریم

۲. خداحافظ نمکدان

نمک زیاد سبب احتباس آب می‌شود و مانند یک بادکنک نفخ خواهید کرد. بنابراین با نمکدان روی میز خداحافظی کنید تا شکم تخت داشته باشید. احتباس آب با این ۶ نشانه خود را نشان می‌دهد.

۳. آدامس ممنوع

بسیاری از آدم‌ها آدامس را به عنوان راهی برای سرکوب ولع مصرف غذا می‌جوند، اما این تاکتیک ممکن است عارضه جانبی ناگواری داشته باشد: نفخ شکم.

مطلب مرتبط: درمان فوری نفخ؛ با این ۵ چای گاز معده را به راحتی از بین ببرید

۴. حرف مادرتان را گوش بدهید و با دهان بسته بجوید

جویدن با دهان باز می‌تواند هوا را وارد معده کرده، باعث نفخ شکم شود.

۵. شکم تخت؛ کاهش مصرف شیرینی‌جات

خوراکی‌های قندی نه تنها سبب افزایش وزن می‌شوند بلکه با ایجاد نفخ فرم شکم‌تان را هم نازیبا می‌کنند!

مطلب مرتبط: دانشمندان رابطه بین مصرف قند و سرطان را توضیح می دهند

۶. بررسی هورمون‌ها

عدم تعادل هورمون‌ها نیز می‌تواند در سایز دورکمر به ویژه در زنان یائسه موثر باشد. بنابراین اگر همه چیز را رعایت می‌کنید و شکم‌تان بزرگ است، بد نیست برای بررسی اوضاع هورمون‌ها به پزشک مراجعه کنید.

مطلب مرتبط: ۱۱ نشانه عم تعادل هورمونی که هر زنی باید بداند

۷. شکم تخت؛ تعادل در مصرف بروکلی

سبزیجات چلیپایی بسیار مفید هستند اما متأسفانه باعث تورم شکم می‌شوند. کلم بروکلی، کلم برگ، گل کلم و موارد دیگر می‌تواند خط کمر شما را به شدت افزایش دهد. اگر شکم تخت می‌خواهید، آنها را در حد اعتدال مصرف کنید.

۸. شکم تخت؛ خواب کافی

کمبود خواب می‌تواند متابولیسم بدن و سیگنال‌های شیمیایی را برای تنظیم اشتها مختل کند و سبب افزایش وزن شود. خوشبختانه راه‌هایی برای کاهش وزن در خواب وجود دارد.

۹. غذای فرآوری‌شده ممنوع

غذاهای فرآوری‌شده یکی از بزرگ ترین منابع نمک و دشمن شکم تخت هستند و قسمت ترسناک این است که حتی ممکن است متوجه آن نشوید. غذاهای فرآوری شده را کنار بگذارید و شکم شما از شما ممنون خواهد بود.

۱۰. در مورد نوشیدنی‌های‌تان تجدید نظر کنید

شیر و نوشابه دو عامل اصلی تورم شکم هستند. درصد زیادی از جمعیت جهان توانایی هضم لاکتوز پس از نوزادی را ندارند. و وقتی نوبت به نوشابه می‌رسد، می‌توان گفت همه‌جوره دشمن شکم تخت است.

مطلب مرتبط: اگر رژیم کاهش وزن تان هیچ تاثیری ندارد، این ۸ راهکار را امتحان کنید

۱۱. آب، عاملِ شکم تخت

درحالی که بسیاری از نوشیدنی‌ها دور کمر را افزایش می‌دهند، نوعی نوشیدنی وجود دارد که می‌تواند شکم شما را صاف کند: آب. وقتی بدن‌تان کاملاً هیدراته است، آب اضافی ذخیره شده را آزاد کرده و همین، باعث کاهش نفخ شکم می‌شود. عدم نوشیدن آب کافی می‌تواند با این ۹ نشانه بروز کند.

۱۲. افزایش مصرف میوه

میوه‌هایی مانند توت، سیب و مالته (پرتقال) سرشار از کوئرستین هستند، یک ترکیب طبیعی که باعث کاهش التهاب در شکم می‌شود. شاید بد نباشید نگاهی به ۱۰ ماده غذایی از بین برنده التهاب بیندازید.

۱۳. به زندگی‌تان طعم بدهید

مطالعات نشان داده‌اند که رازیانه، نعناع فلفلی و زنجبیل برای هضم غذا مفید هستند. علاوه بر این، نعناع باعث رفع گرفتگی و نفخ می‌شود، زنجبیل به رفع التهاب کمک می‌کند و رازیانه ادرارآور است و از بروز احتباس آب جلوگیری می‌کند.

۱۴. اصلاح حالت بدن

در عرض دو ثانیه شکم صاف‌تر می‌خواهید؟ صاف بایستید! صاف نگه داشتن ستون فقرات کل بدن شما را کشیده و بلندتر نشان می‌دهد.

۱۵. خونسردی‌تان را حفظ کنید!

استرس سطح کورتیزول را افزایش می‌دهد. کورتیزول اغلب هورمون “چربی شکم” نامیده می‌شود زیرا به بدن سیگنال می‌دهد تا چربی را در اطراف کمر ذخیره کند. علاوه بر گرفتن کمک حرفه‌ای در صورت لزوم، می‌توانید ۸ شیوه طبیعی کاهش هورمون کورتیزول رو نیز امتحان کنید.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید