واکسیناسیون کووید-۱۹ در کانادا نیز آغاز شد |
واکسیناسیون کووید-۱۹ در کانادا نیز آغاز شد

واکسیناسیون کووید-۱۹ در کانادا نیز آغاز شد

مترجم

سارا فیضی
مترجم

۲۵ / قوس ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه

روز گذشته (دوشنبه) کانادا نیز به جمع انگلیس و ایالات متحده پیوست و واکسیناسیون شهروندان خود را در برابر ویروس کرونا کرد.

چهارده مرکز توزیع در سراسر این کشور یکشنبه شب دریافت دوز واکسن فایزر- بیوان‌تک را که در بلژیک ساخته شده بود، آغاز کردند. ساکنان خانه‌های سالمندان در کِبک و کارکنان مراقبت‌های بهداشتی در تورنتو از اولین کسانی هستند که می‌توانند واکسن کرونا را دریافت کنند.

نخست وزیر جاستین ترودو روز یکشنبه در توییتر خود نوشت: “این خبر خوبی است. اما مبارزه ما علیه کووید-۱۹ هنوز تمام نشده است. اکنون باید بیش از هر زمان دیگری هوشیاری خود را حفظ کنیم. “

ویروس کرونا بیش از ۴۶۰،۰۰۰ نفر را در کانادا آلوده کرده و مسبب مرگ ۱۳۴۳۱ نفر بوده است. واقعیتی که نشان می‌دهد، یک کشور با سیستم بهداشت خوب، جمعیت پایبند به قوانین و تسلیم در برابر علم، نسبت به ویروس کرونا آسیب پذیر بوده‌است.

ژنرال دنی فورتین، افسر نظامی کانادایی که ناظر بر توزیع واکسن در سیستم‌های بهداشتی است، به سی‌بی‌سی، از بزرگ‌ترین رسانه‌های این کشور گفت که اولین محموله تقریباً ۳۰،۰۰۰ دوز خواهد بود. مقامات گفته‌اند که این رقم در پایان ماه به حدود ۲۴۹،۰۰۰ دوز می‌رسد.

کانادا که ۳۸ میلیون نفر جمعیت دارد، توافق کرده است که حداکثر ۷۶ میلیون دوز از فایزر و ۴۱۴ میلیون دوز دیگر از واکسن‌های احتمالی از شرکت‌های دیگر خریداری کند. به همین ترتیب، انگلیس هم دوز بسیار بیشتر از مقدار مورد نیاز خود را سفارش داده‌است، به این دلیل که ممکن است در آماده‌سازی برخی از واکسن‌ها تاخیر رخ دهد.

مقادیر اولیه در مقایسه با میلیون‌ها دوزی که انتظار می‌رود در سال جدید برسد، اندک خواهد بود.

طرح کلی این است که فقط گروه‌های دارای اولویت اصلی تا پایان ماه مارچ واکسینه شوند. دولت فدرال انتظار دارد چهار میلیون دوز از فایزر و با فرض تأیید آن، دو میلیون دوز واکسن از مدرنا دریافت کند.

مقامات گفته‌اند که کانادا در زمره کشورهایی است که بیشترین دوزها را برای سرانه سفارش می‌دهد و به این ترتیب می‌تواند مازاد واکسن را برای کشورهایی که ثروت کمتری دارند، اختصاص دهد.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید