مسکو واکسن کرونا ویروس را به کلینیک ها تحویل می دهد |
مسکو واکسن کرونا ویروس را به کلینیک ها تحویل می دهد

مسکو واکسن کرونا ویروس را به کلینیک ها تحویل می دهد

۱۵ / قوس ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

گروه ویژه ویروس کرونا در مسکو روز شنبه اعلام کرد که واکسن اسپوتنیک وی را در ۷۰ کلینیک توزیع می‌کند و این اولین واکسیناسیون جمعی کووید-۱۹ در روسیه است.

بنا به گزارش این گروه، واکسن ساخت روسیه ابتدا در دسترس پزشکان و سایر کارکنان پزشکی، معلمان و مددکاران اجتماعی قرار خواهد گرفت زیرا این افراد در معرض بیشترین خطر ابتلا به این بیماری قرار دارند.

در پیامی که یکی از معلمان مسکو اوایل روز شنبه دریافت کرد، نوشته شده‌است که: “شما در یک موسسه آموزشی مشغول به کار و برای واکسن کووید-۱۹ از اولویت بالایی برخوردار هستید.”

مسکو، در یک شبانه روز ۷۹۹۳ مورد جدید را ثبت کرد، در حالی که یک روز قبل از آن ۶۸۶۸ مورد ثبت کرده‌بود.

سرگئی سوبیانین، شهردار مسکو روز جمعه در وبسایت شخصی خود نوشت: “در ۵ ساعت اول، ۵،۰۰۰ نفر برای واکسن ثبت نام کردند – معلمان، پزشکان و مددکاران اجتماعی کسانی هستند که در معرض بیشترین خطر ابتلا به کووید-۱۹ قرار دارند.”

در حال حاضر واکسن برای افرادی که دارای اختلالات سلامتی زمینه‌ای هستند، زنان باردار و کسانی که طی دو هفته گذشته بیماری تنفسی داشته‌اند ممنوع است.

روسیه دو واکسن کووید-۱۹ تولید کرده‌است، اسپوتنیک وی، که توسط صندوق سرمایه‌گذاری مستقیم روسیه پشتیبانی می‌شود، و یک واکسن نیز توسط موسسه وکتور سیبری ساخته شده‌است. آزمایشات نهایی برای هر دو واکسن هنوز تکمیل نشده است.

دانشمندان در مورد سرعت کار روسیه و آغاز واکسیناسیون گسترده قبل از تکمیل آزمایشات ایمنی و کارآیی کامل، نگران هستند.

واکسن اسپوتنیک وی در دو مرحله انجام می‌شود، به این ترتیب که دوز دوم ۲۱ روز پس از دوز اول تزریق می‌شود.

مسکو همه مکان‌های عمومی از جمله پارک‌ها و کافه‌ها را در اواخر ماه مارچ تعطیل کرده بود و پلیس در خیابان‌ها برای ممانعت از نقض قوانین گشت می‌زد. محدودیت‌ها در این شهر از اواسط ماه جون کاهش یافت.

به طور کلی روسیه روز شنبه ۲۸،۷۸۲ مورد جدید را گزارش کرد که بالاترین تعداد مبتلا در یک روز است؛ رقم کل جمعیت مبتلا به کرونا ویروس در این کشور به ۲،۴۳۱،۷۳۱ نفر رسیده‌است.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید