واقعیت این است که بیشتر افرادی که از مشکلات مربوط به مو شکایت دارند، در وهله اول کاری برای مراقبت از موهای‌شان انجام نمی‌دهند! اکثر آنها حتی چیزی در مورد مراقبت از موها نمی‌دانند.

در این نوشتار طرز تهیه و استفاده از یک معجون خانگی فوق‌العاده را برای رشد موها می‌بینیم.

معجون تقویت کننده رشد مو

برای تهیه این تونیک مخصوص رشد مو، به روغن خردل و دانه شنبلیله نیاز داریم.

طرز تهیه:

– حدود نیم لیتر روغن خردل را در ظرفی بریزید و مقداری دانه شنبلیله به آن اضافه کنید.

– ظرف حاوی روغن و دانه شنبلیله را روی شعله کم قرار دهید. روغن نباید بجوشد. صبر کنید تا دانه‌ها به آرامی سیاه شوند. 10-15 دقیقه حرارت کافی است.

– حالا اجاق را خاموش کرده و ظرف را حدود 30 دقیقه کنار بگذارید و اجازه دهید خنک شود.

– ترکیب را صاف کنید و روغن را در یک بطری نگهداری کنید. دانه‌ها را دور بریزید.

– تفاوت رنگ روغن را به وضوح خواهید دید. روغن خردل معمولا قهوه‌ای-طلایی است که پس از گرم شدن با دانه‌ها، قهوه‌ای مایل به سیاه می‌شود. بوی آن نیز تغییر می‌کند.

– معجون تقوی کننده رشد موی شما آماده است!

نحوه استفاده از معجون خانگی تقویت کننده رشد مو

یک شب قبل از اینکه موهای‌تان را بشویید، این معجون روغنی را به موها آغشته کنید. راه دیگر این است که حداقل 1 ساعت قبل از شستشوی موها، سرتان را با آن ماساژ دهید اما ایده اول نتایج بهتری دارد. استفاده از این تونیک بسیار آسان است.

این معجون تقویت کننده رشد مو مانند جادو عمل می‌کند! نه تنها باعث افزایش رشد مو می‌شود بلکه در یک دوره استفاده رنگ موها را نیز کمی قهوه‌ای می‌کند.

پیشنهادی برای تغییرات ترکیب

اگر می‌خواهید موهای‌تان هم بلند شوند و هم حجم بگیرند، می‌توانید نصف روغن خردل یا به همان میزان، روغن زیتون اضافه کنید.

یادتان باشد که برای نتیجه گرفتن باید صبور باشید و این معجون تقویت کننده رشد مو را برای همیشه به عنوان بخشی از رژیم مراقبت از موهای‌تان استفاده کنید، زیرا مو یک شبه رشد نمی‌کند مگر اینکه از فرزندان راپونزل باشید!!