هشدار صالح مجرمین؛ دو انتخاب دارید «عقب میله زندان یا آدم شدن» |
هشدار صالح مجرمین؛ دو انتخاب دارید «عقب میله زندان یا آدم شدن»

هشدار صالح مجرمین؛ دو انتخاب دارید «عقب میله زندان یا آدم شدن»

۲۷ / میزان ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه

امرالله صالح معاون اول ریاست جمهوری یک روز پس از گرفتن مسئولیت امنیت شهر کابل هشدار داده است که مجرم دو انتخاب دارد «آدم شدن» یا هم عقب میله زندان.

امرالله صالح امروز یک‌شنبه (۲۷میزان) گفته است که یکی از مشکلات رد یابی مجرمین موترهای بی اسناد است و‌ سالهاست از موتر های بی اسناد شکایت وجود دارد صبح امروز فیصله شده که موتر های بی اسناد مصادره گردد.

او به مالکین موتر های بدون اسناد هشدار داده: «امید است مالیه بپردازید و موتر های خویش را قانونمند سازید و یا موترهای شما پس از توقف در خدمت پولیس قرار میگیرد احتمال دیگر این است که دولت موتر های بی اسناد را پس از توقف و بعد از گذشت یک مدت معین قانونمند ساخته و به ورثه شهدا توزیع نماید. انتخاب با شما است.»

صالح خاطرنشان کرده که از کارکرد خط ارتباطی (۱۱۹) مردم با پولیس حمایت می کند.

معاون اول ریاست جمهوری با همگانی ساختن نمبر واتساب (۰۷۳۰۱۰۰۹۰۰ و ۰۷۳۰۶۰۰۷۰۰) برای تقویت خط ۱۱۹ خاطرنشان کرده که شهروندان می توانند صرفا در پیام کتبی مشکلات شان را از این طریق با مسوولین در میان بگذارند.

او این را یک ابتکار عاجل و اضطراری خوانده از شهروندان خواسته است که در اخیر هر پیام کتبی شماره تیلفون خود و یا اگر از مجرم و قانون گریز عکس و نشانی دارد نیز به اشتراک بگذارند.

صالح تاکید کرده: «با تمام منسوبین که در ساحه مسوولیت دارند دیدار نمودم. کار کردن با قوای دفاعی و امنیتی را بخود فخر می دانم. امنیت واقعی و روانی را به کابل عزیز برمیگردانیم. مجرم دو انتخاب دارد – عقب میله زندان یا آدم شدن.»

ناآرامی های اخیر پایتخت

این درحالی است که به دنبال افزایش ناامنی‌ها، سرقت‌های مسلحانه، ترورهای هدفمند در کابل و افزایش نگرانی های شهروندان معاون اول ریاست‌جمهوری روز گذشته اعلام کرد که طبق هدایت رییس‌جمهور اشرف غنی، مدیریت امنیت کابل را برای چند هفته برعهده می‌گیرد.

پیش از این رییس جمهور غنی به مقام های امنیتی کابل هدایت داده بود تا وضعیت امنیتی این شهر را تغییر دهند.

وزارت داخله چندی قبل نیز به نیروهای پولیس هدایت داده بود که در صورت مواجه با مجرمان، بر آنان مستقیم شلیک کنند.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید