حمله طالبان بر ولسوالی آبشار ولایت پنجشیر دفع شد |
حمله طالبان بر ولسوالی آبشار ولایت پنجشیر دفع شد

حمله طالبان بر ولسوالی آبشار ولایت پنجشیر دفع شد

۱۸ / سنبله ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

مقام های محلی ولایت پنجشیر می گویند حمله طالبان بر بخش های از ولسوالی آبشار این ولایت بدون تلفات نیروهای امنیتی و مردم دفع شده است.

منصور عنابی سخنگوی والی پنجشیر به خبرنامه گفت گروه طالبان حوالی ساعت ۹ امروز سه‌شنبه (۱۸سنبله) بالای منطقه «قلعه تری» ولسوالی آبشار این ولایت حمله کرده اند.

عنابی افزود پس از این حمله، مردم در کنار نیروهای امنیتی بسیج شدند و گروه طالبان ساحه را ترک کرده اند.

به گفته او در این درگیری به طالبان تلفات سنگین وارد شده و نیروهای امنیتی در هماهنگی با مردم در تلاش سرکوب و تعقیب طالبان اند.

سخنگوی والی پنجشیر تاکید کرد که هیچ گونه تلفات به مردم و نیروهای امننیتی وارد نشده و گزارشات منتشر شده مبنی بر گروگان گیری از سوی طالبان بی اساس است.

حمله طالبان پس از ۱۹ سال بر پنجشیر

ولسوالی آبشار یکی از نقاط دورافتاده پنجشیر است که با ولایت‌های کاپیسا، لغمان و نورستان مرز مشترک دارد. در ۱۹ سال اخیر این نخستین‌بار است که طالبان وارد یکی از ولسوالی‌های ولایت پنجشیر شده اند.

ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان در توییتی ادعا کرده اند که جنگجویان این گروه بر پاسگاه های نیروهای امنیتی در این ولسوالی حمله کرده و بازار این منطقه را در کنترول و ۷ نیروی دولتی را نیز اسیر کرده اند. این ادعای طالبان از سوی مقام های محلی پنجشیر رد می شود.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید