خالد: تشدید جنگ بخشی از برنامه طالبان برای امتیازگیری در مذاکرات صلح است |
خالد: تشدید جنگ بخشی از برنامه طالبان برای امتیازگیری در مذاکرات صلح است

خالد: تشدید جنگ بخشی از برنامه طالبان برای امتیازگیری در مذاکرات صلح است

۱۶ / سنبله ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

اسدالله خالد سرپرست وزارت دفاع ملی می گوید طالبان در آستانه مذاکرات بین الافغانی حملات شان را افزایش داده و ممکن این افزایش برای امتیاز گیری در مذاکرات صلح باشد.

اسدالله خالد که به تازگی به منظور بررسی وضعیت امنیتی و اظهار همدردی با خانواده ی «شهید عبدالحلیم لغمانی» سربازی که چند روز پیش در جنگ نظامیان پاکستانی در تورخم کشته شد به ولایت لغمان سفر کرده امروز یکشنبه (۱۶سنبله) در نشستی در شهر مهترلام، مرکز  این ولایت گفت آمادگی‌ها برای مذاکرات صلح گرفته شده و هیئت حکومت آمادگی دارد که برای گفتگو از کابل به قطر برود.

خالد تاکید کرد که هیئت مذاکره کننده‌ حکومت: «احتمال دارد که امروز راهی دوحه شود، با وجود آن بدبختانه که در جنگ تغییراتی به وجود نیامده و نبردها افزایش یافته اند. ممکن تشدید جنگ جزی از پلان دشمن برای امتیازگیری در مذاکرات صلح باشد»

او خاطرنشان کرد که حکومت افغانستان خواهان برقراری صلح در این کشور است و برای آغاز این گفتگوها تمامی موانع را برداشته است.

سرپرست وزارت دفاع ادامه داد که نیروهای امنیتی و دفاعی در جریان گفت‌وگوها به هدف رسیدن به صلح، محدودیت‌های بسیار را پذیرفته است و در حالت دفاعی قرار دارد و روزانه چندین حمله طالبان را دفع می‌کنند.

خالد با بیان اینکه «سر می‌دهیم، سنگر نمی‌دهیم» همچنان تاکید کرد که هیچ نقطۀ افغانستان به ‌دست گروه طالبان سقوط نخواهد کرد.

افزایش حملات طالبان

همزمان با روزشماری برای آغاز مذاکرات بین الافغانی و پایان تبادله زندانیان، گروه طالبان حملات شان بالای پاسگاهای نیروهای امنیتی را افزایش داده اند و در جریان چند ساعت گذشته ولایت‌های قندهار، فاریاب، بلخ، هلمند و لوگر گواه حملات گستردۀ طالبان بوده است.

 وزارت دفاع با نشر اعلامیه های جداگانه امروز گفته است که این حملات دفع شده و در نتیجه آن بیش از ۳۰ جنگجوی طالبان کشته شده اند.

در اعلامیه وزارت دفاع آمده است که در درگیری میان نیروهای امنیتی و طالبان در ولایت لوگر بشمول دو شهروند خارجی «چچینی و پاکستانی» ۱۰ شورشی طالب کشته شده اند.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید