باران شدید و سیلاب در دره غوربند 4 کشته و زخمی برجای گذاشت |
باران شدید و سیلاب در دره غوربند ۴ کشته و زخمی برجای گذاشت

باران شدید و سیلاب در دره غوربند ۴ کشته و زخمی برجای گذاشت

۱۳ / سنبله ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

مقامات محلی در ولایت پروان می‌گویند که در پی باران شدید و جاری شدن سیلاب در دره غوربند این ولایت، دو تن کشته و دو تن دیگر زخم برداشته‌اند.

نور آقا سامی، ولسوال سیاه‌گرد، به رسانه‌ها گفته است که چهارشنبه ‌شب مناطق قمچاق، لچ، تنگ و فرنجل در مربوطات دره غوربند این ولایت شاهد بارش شدید باران و به راه افتادن سیلاب شدید و مرگ‌بار بوده است.

طبق گفته‌های آقای سامی سیلاب در منطقه قمچاق این دره، جان دو نفر را گرفته است. دو نفر دیگر نیز زخمی شده‌اند.

تلفات و خسارات سیل در دره غوربند

در پی این سیلاب ۳۰ منزل مسکونی، سربندها، پُل‌ها و پل‌چک‌ها نیز در مسیر سیلاب تخریب شده و راه‌های مواصلاتی با مرکز ولسوالی سیاه‌گرد مسدود شده است.

با این‌حال، مسیر پروان – بامیان نیز در پی این سیلاب‌ها در دره غوربند مسدود شده است.

نورآقا سامی گفته است که بخش‌های زیادی از این ولسوالی تحت تسلط طالبان است و به همین دلیل برقراری تماس با مردم آسیب‌دیده و ارسال کمک به آنان کار دشوار است.

به این منظور احتمال می‌رود که رقم تلفات و خسارات بیش‌تر از آنچه گفته شده، باشد.

سیلاب‌های اخیر پروان

ولایت پروان در سیلاب‌های اخیر شاهد خسارات و تلفات زیادی بوده است. در تازه‌ترین گزارش‌ها از میزان قربانیان سیلاب‌ها در این ولایات، وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث می‌گوید، شمار قربانیان سیلاب در افغانستان به ۱۹۰ کشته و ۱۷۲ زخمی رسیده است و عملیان نجات در شماری از ولایت ها همچنان ادامه دارد.

پس از گذشت نزدیک به ۷ روز از سرازیر شدن سیلاب‌ها، غلام بهاءالدین جیلانی، وزیر دولت در امور رسیدگی به حوادث روز سه‌شنبه (۱۱سنبله) در نشست خبری گفت، در نتیجه این سیلاب‌ها تاکنون ۱۹۰ تن کشته و ۱۷۲ تن زخمی شده اند.

او تأکید کرد که این آمار در حال تغییر است و در کنار تلفات جانی، یک هزار ۵۵ منزل مسکونی به صورت کلی و دو هزار ۸۶۰ منزل مسکونی به گونه قسمی تخریب شده است.

محمداشرف غنی، رییس جمهور کشور نیز امروز پنج شنبه (۱۳ سنبله) به چاریکار رفته است تا از نزدیک با آسیب‌دیدگان این سیلاب مرگ‌بار دیدار کند.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید