رهایی ۳۲۰ زندانی باقی مانده طالبان به رهایی نیروهای کماندوی ارتش مشروط شد |
رهایی ۳۲۰ زندانی باقی مانده طالبان به رهایی نیروهای کماندوی ارتش مشروط شد

رهایی ۳۲۰ زندانی باقی مانده طالبان به رهایی نیروهای کماندوی ارتش مشروط شد

۸ / سنبله ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

دفتر شورای امنیت ملی اعلام کرده است که قبل از رهایی ۳۲۰ زندانی باقی مانده طالبان این گروه باید نیروهای اسیر شده کماندوهای ارتش را رها کنند.

جاوید فیصل سخنگوی شورای امنیت ملی امروز شنبه (۸سنبله) در توییتی گفته است هیچ تغییری در طرح حکومت ایجاد نشده است.

فیصل تاکید کرده: «طالبان قبل از این که دولت آزادی ۳۲۰ زندانی طالب باقی مانده را آغاز کند باید کماندوهای ما را که در دست آنها است آزاد کنند.»

سخنگوی دفتر شورای امنیت ملی خاطرنشان کرده است که اکنون وظیفه طالبان است که اقدام کنند و به تلاش های صلح کمک کنند تا نتیجه مورد انتظار را بدست آورند.

مبادله زندانیان

این اظهارات سخنگوی دفتر شورای امنیت ملی در حالی مطرح شده است که محمدحنیف اتمر، سرپرست وزارت امور خارجه‌ به روز پنج‌شنبه هفته گذشته در کنفرانس ویدیویی در انستیتوت صلح امریکا از روند تکمیلی رهایی ۴۰۰ زندانی «خطرناک» گروه طالبان تا پایان هفته جاری خبرداده است.

اتمر تاکید کرده بود پس از تکمیلی روند رهایی زندانیان طالبان به‌زودی مذاکرات بین‌الافغانی آغاز می‌شود.

عبدالله عبدالله رییس شورای عالی مصالحه ملی روز پنج‌شنبه هفته گذشته گفته بود که احتمال دارد مذاکرات بین الافغانی در هفته جاری آغاز شود.

روند رهایی زندانیان از جمله موانع مهم فراروی آغاز مذاکرات بین الافغانی بود و گروه طالبان پیش از این اعلام کرده بود که بر اساس توافقنامه این گروه با امریکا روند آزادی یک هزار زندانی حکومت را تکمیل کرده است اما حکومت افغانستان می گوید زندانیان آزاد شده از سوی طالبان بیشتر غیرنظامیان بوده و هنوز هم شماری از نیروهای کماندو و خلبانان ارتش افغانستان در بند این گروه اند.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید