وزارت داخله در واکنش به گزارش سیگار؛ از برخی نواقص در جنوب آگاه هستیم! |
وزارت داخله در واکنش به گزارش سیگار؛ از برخی نواقص در جنوب آگاه هستیم!

وزارت داخله در واکنش به گزارش سیگار؛ از برخی نواقص در جنوب آگاه هستیم!

۶ / سنبله ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه

پس از آن که بازرس کل ایالات متحده برای بازسازی افغانستان (سیگار) در گزارشی اعلام کرد که نیمی از نیروهای پولیس در جنوب افغانستان به مواد مخدر معتاد اند وزارت داخله می گوید از برخی نواقض در این حوزه آگاه است.

طارق آرین سخنگوی وزارت داخله امروز پنج‌شنبه (۶سنبله) گفته است که اکنون تست شفافیت برای شمولیت افراد در پولیس اخذ می گردد و افراد مشکوک به مواد مخدر تشخیص می شود.

آرین تاکید کرده که نظارت جدی بر پولیس وجود دارد و اغلب افرادی که مواد مخدر معتاد بوده اند از صفوف پولیس جدا شده اند.

سخنگوی وزارت داخله خاطرنشان کرد که بیش از ۹۰ درصد منسوبین پولیس در سیستم «اپس» که نشان دهنده حضور فزیکی پولیس است ثبت شده اند.

او افزوده که این پیشرفت ها نگرانی های سیگار را مرفوع می کند.

نیمی از نیروها معتاند اند

این در حالی است که دفتر بازرس کل ایالات متحده برای بازسازی افغانستان (سیگار) با نشر گزارشی روز گذشته گفته است که نیمی از نیروهای پولیس در چهار ولایت جنوبی قندهار، زابل، هلمند و ارزگان مواد مخدر مصرف می‌کنند.

در گزارش سیگار امده است که این اداره تحقیقات مستقل را در مورد مصرف مخدرات از سوی منسوبان پولیس انجام نداده و گزارش اش بر بنیاد «ارزیابی تهدیدات داخلی در نیروهای پولیس» است که از سوی ریاست امنیت داخلی وزارت داخلۀ و ریاست امنیت ملی افغانستان انجام شده است.

بر بنیاد گزارش سیگار، ریاست امنیت ملی و ریاست امنیت داخلی وزارت داخلۀ افغانستان در تحقیقات شان دریافته اند که بین ۵۰ تا ۷۰ درصد از پست‌ها در تشکیلات پولیس خیالی اند و نیز در سراسر این کشور  فهرست منسوبان قطعات پولیس مملو از نام‌های جعلی و نام سربازانی است که در درگیری‌ها کشته شده اما کشته شدن آنان گزارش نشده است.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید