حمله طالبان بر پاسگاه ارتش در بگرام پروان؛ نجات یافتگان سیلاب کشته شدند |
حمله طالبان بر پاسگاه ارتش در بگرام پروان؛ نجات یافتگان سیلاب کشته شدند

حمله طالبان بر پاسگاه ارتش در بگرام پروان؛ نجات یافتگان سیلاب کشته شدند

۶ / سنبله ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

مقام‌های محلی پروان تأیید می‌کنند که در حمله طالبان بر پاسگاه ارتش در ولسوالی بگرام این ولایت، ۴ غیرنظامی بی‌جاشده از سیلاب کشته شده اند.

عبدالشکور قدوسی، ولسوال بگرام ولایت پروان امروز پنج‌شنبه (۶ سنبله) به خبرنامه گفت حوالی ساعت دو بامداد گروه طالبان بالای یک پاسگاه نیروهای ارتش در روستای صیاد این ولسوالی حمله کرده اند.

قدوسی افزود در این حمله یک نیروی ارتش کشته و یک تن دیگر زخمی شده است.

به گفته او در هنگام حمله یک موتر حامل غیرنظامیان که به هدف فرار کردن از خطرِ سیلاب از منطقه صیاد کاپیسا به روستای صیاد پروان می‌رفتند، از سوی طالبان مورد تیراندازی قرار گرفته و در نتیجه آن ۴ غیرنظامی کشته و دو تنِ دیگر زخمی شده‌اند.

ولسوال پروان خاطرنشان کرد که این موتر زمانی از سوی طالبان هدف قرار گرفته  که به دروازه پاسگاه ارتش رسیده بودند، اما گروه طالبان آن‌ها را به جای نیروی کمکی اشتباه گرفتند.

گروه طالبان تاکنون در این مورد چیزی نگفته است.

سیلاب ها در کاپیسا

این در حالی است که ولایت کاپیسا در همسایگی ولایت پروان نیز شاهد سرازیر شدن سیلاب‌ها بوده و پولیس کاپیسا تأیید کرده است که در اثر این سیلاب‌ها شب گذشته در ولسوالی کوهبند این ولایت ۸ تن کشته و ۱۰ تن دیگر زخمی شده اند.

پولیس کاپیسا افزوده زخمیان این رویداد غرض تداوی به شفاخانه‌ها و نیز شماری دیگری که در تهدید سیلاب‌ها بوده اند، به ساحات امن و عاری از تهدید منتقل شده اند.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید