نبیل در دیدار با عبدالله؛ از سوی حلقاتی تهدید به مرگ شده ام! |
نبیل در دیدار با عبدالله؛ از سوی حلقاتی تهدید به مرگ شده ام!

نبیل در دیدار با عبدالله؛ از سوی حلقاتی تهدید به مرگ شده ام!

۴ / سنبله ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

رحمت الله نبیل رییس پیشین امنیت ملی و از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری گذشته در دیدار با عبدالله عبدالله رییس شورای عالی مصالحه ملی گفته است که به فهرستی دست یافته که نشان می دهد او و شماری از سیاسیون از سوی خلقاتی تهدید به مرگ شده اند.

در اعلامیه که از سوی شورای عالی مصالحه ملی منتشر شده آمده است که امروز سه‌شنبه (۴ سنبله) رحمت الله نبیل، محمد عمرزاخیلوال وزیر پیشین مالیه، کریم امین عضو ارشد حزب اسلامی و شماری از چهره‌های دیگر سیاسی با عبدالله عبدالله دیدار و نگرانی‌های امنیتی شان را شریک کرده اند.

رحمت الله نبیل در این دیدار گفته است که به فهرستی دست یافته‌ است که نشان می‌دهد او و شماری از مقام‌های پیشین حکومت و سیاست‌گران کشور از سوی حلقاتی تهدید به مرگ شده‌اند.

نبیل تاکید کرده که این تهدیدها به دلیل بیان دیدگاه‌های واضح شان در قبال مسایل جاری در کشور صورت گرفته و این حلقات می خواهد صدای آنان را خاموش کنند.

شورای مصالحه افزوده مقام‌های پیشین حکومتی و سیاست‌گران این تهدید را تهدید علیه آزادی بیان عنوان کرده، خواستار رسیدگی به آن شده اند.

به نقل از اعلامیه شورای عالی مصالحه ملی عبدالله عبدالله در این دیدار این تهدیدها را نگران کننده خوانده تاکید کرده: «آزادی بیان در نظام سیاسی کشور یک اصل است. هیچ فرد یا گروهی حق ندارد شهروندان کشور را به هر دلیلی به ویژه به خاطر بیان دیدگاه‌های شان تهدید کند.»

عبدالله خاطرنشان کرده که تهدید چهره‌های مشخص به خاطر بیان اندیشه‌های شان یک «جنایت» است. رییس شورای مصالحه وعده داده است که در این زمینه با رییس جمهور و مسؤولان نهادهای امنیتی گفتگو کرده  اقدامات لازم برای حفظ جان آنان صورت می گیرد.

این اظهارات رحمت الله نبیل با رییس شورای مصالحه در حالی مطرح شده است که اقای نبیل پیش از این در توییتر اش با نشر فهرست منسوب به طالبان که نشان می‌دهد که در کنار نام آقای نبیل نام شماری دیگری از مقامات پیشین و و سیاست گران در فهرست ترور این گروه قرار دارد.

گروهه طالبان تاکنون در این مورد چیزی نگفته است اما رحمت الله نبیل در آن زمان گفته بود: «ما به خوبی از این بازی احمقانه گروه های مزدور داخلی و خارجی آگاه هستیم.»

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید