افزایش انفجارها در کابل؛ فرمانده پولیس کابل برکنار شد |
افزایش انفجارها در کابل؛ فرمانده پولیس کابل برکنار شد

افزایش انفجارها در کابل؛ فرمانده پولیس کابل برکنار شد

۲ / سنبله ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه
Image Title

به دنبال افزایش انفجارها در کابل وزارت داخله تایید می کند که فرمانده پولیس کابل برکنار شده است.

طارق آرین سخنگوی وزارت داخله امروز یک‌شنبه (۲سنبله) به خبرنامه گفت که امان الله واحدی فرمانده پولیس کابل از سمت اش برکنار شده است.

هرچند سخنگوی وزارت داخله در مورد دلیل برکناری او چیزی نگفت اما گفته شده که فرمانده پولیس کابل به دلیل افزایش ناامنی های اخیر در پایتخت برکنار شده است.

این اقدام پس از آن صورت گرفته است که در سالروز استقلال افغانستان ۱۴ راکت بر بخش های از شهر کابل با وجود تدابیر ویژه امنیتی اصابت کرد و وزارت داخله روز جمعه گذشته گفته بود که آمران حوزه‌های ۱۶و ۱۷ پولیس کابل با ۱۶ تن از منسوبان این حوزه‌ها به‌خاطر غفلت وظیفه ای در ۲۸ اسد از وظایف‌شان برکنار شدند.

افزایش حملات هدفمند در کابل

این برکناری ها در سطح نیروهای امنیتی در کابل پس از صورت می گیرد که در این اواخر ترورهای هدفمند و انفجار ماین ها در پایتخت افزایش یافته و تنها روز گذشته شهر کابل گواه ۴ انفجار ماین و یک ترور هدفمند بود که در نتیجه این انفجار ها یک تن کشته و ۶ تن رخمی شدند و نیر یک افسر برحال وزارت دفاع با راننده اش در تیراندازی افزاد ناشناس کشته شدند.

افزایش انفجار ماین‌های مقناطیسی در کابل همزمان با دهه محرم اتفاق می افتد و این باعث نگرانی شماری زیادی از پایتخت‌نشینان شده است.

مسئولیت این رویدادها را تاکنون هیچ گروهی نپذیرفته اما وزارت داخله طالبان را مسوول جاسازی ماین‌های مقناطیسی و ترورهای هدفمند در کابل می داند.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید