ریاست جمهوری خواهان محکومیت حملات طالبان از سوی جامعه جهانی شد |
ریاست جمهوری خواهان محکومیت حملات طالبان از سوی جامعه جهانی شد

ریاست جمهوری خواهان محکومیت حملات طالبان از سوی جامعه جهانی شد

۱ / سنبله ۱۳۹۹ | ۰ دیدگاه

ارگ ریاست جمهوری اعلام کرده است که هدف‌گیری نظامیان توسط طالبان «جنایتی هولناک» است و باید از سوی جامعه جهانی محکوم شود.

صدیق صدیقی سخنگوی ریاست جمهوری امروز شنبه (۱ سنبله) در توییتی نوشته است: «حمله‌های اخیر طالبان بر نیروهای امنیتی و‌دفاعی کشور، بیانگر روایت جنگی و تداوم خشونت‌های فزاینده‌ی این گروه است.»

صدیقی تأکید کرده: «هدف گیری نظامیان و مردم توسط شبکه‌های ترور طالبان، جنایتی هولناکی است که بایستی از سوی جامعه‌ی جهانی محکوم شود.»

سخنگوی ریاست جمهوری خاطرشان کرده که گروه طالبان مردم را نسبت به صلح ناامید می‌کنند.

افزایش حملات طالبان

همزمان با نزدیک شدن گفتگوهای بین ‌الافغانی گروه طالبان حملات شان را بالای نیروهای امنیتی افزایش داده اند. چنانچه تنها در شب گذشته در نتیجه حملات طالبان ۹ نیروی خیزش مردمی در تخار، ۶ نیروی خیزش مردمی در دایکند و ۴ نیروی پولیس در ولایت بدخشان کشته شده اند.

حملات طالبان در حالی افزایش یافته است که روند رهایی ۴۰۰ زندانی طالب که از آنان به عنوان «زندانیان خطرناک» یاد شده است، به دلیل عدم رهایی زندانیان دولتی از سوی طالبان متوقف شده و این امر باعث تعویق مذاکرات بین ‌الافغانی تا مدت نامعلومی شده است.

هرچند هنوز از آغاز مذاکرات بین‌الافغانی خبری نیست، اما پیش از این هیأت مذاکره‌کننده حکومت گفته بودند در صورت آغاز مذاکرات بین‌الافغانی، آتش‌بس از اجندای نخست آن خواهد بود.

Pin on Pinterest0Share on LinkedIn0Share on Google+0Tweet about this on TwitterShare on Facebook0

مطالب مشابه

دیدگاه خودرا بنویسید

ایمیل *
نام *
دیدگاه *
اگر میخواهید عکس تان در کنار نظر تان قرار گیرد لطفا به سایت گراواتار مراجعه کنید